Porażka po równym spotkaniu.

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Elżbieta Skowron

WKS Grunwald Poznań – KS AZS AWF Poznań 5:6 (1:1, 3:1, 1:2, 0:2)

Hulbój -3, Kasprzyk -1, Mikuła -1

W sobotę (23.01.2021) zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie rozegrał pierwsze spotkanie mistrzowskie w nowym roku w Hokej Superliga. Niestety, po wyrównanym meczu, lepsza jedną bramką okazała się drużyna AZS AWF. Nasi zawodnicy prowadzili do końca II kwarty 4:2, ale determinacja i ambicja akademików powiązana z błędami z naszej strony złożyła się na porażkę, która w ostatecznym rozrachunku może okazać się decydująca w walce o mistrzostwo Polski (w sezonie halowym 2020/2021, ze względu na pandemię, nie odbędą się mecze play off, a medale będą rozdane wg zajętego miejsca w tabeli po rozegraniu całej Superligi). Wojskowi grali w tym spotkaniu falami. Potrafili zamknąć swoich przeciwników na ich połowie, ale też niespodziewanie podczas rozgrywania akcji tracili piłki i dopuszczali do dogodnych sytuacji swoich rywali. Trzeba przyznać, że tym razem zespół AZS AWF dobrze taktycznie rozegrał spotkanie, wytrzymał presję wojskowych i w końcówce meczu przechylił wygraną na swoją korzyść. Na nic zdało się wycofanie bramkarza i wprowadzenie szóstego zawodnika do pola gry. W sobotni wieczór nasza drużyna nie była w stanie zrobić już nic więcej. Gratulacje dla wygranych. Nasza drużyna natomiast, żeby mogła jeszcze włączyć się w walkę o tytuł mistrza Polski, musi solidnie przetrenować kilkanaście dni i wrócić na swój normalny poziom. No, ale to już zadanie władz sekcji hokeja na trawie, żeby umożliwić wojskowym normalne treningi, aby wróciła pewność, szybkość i radość z gry. Nie wszystko jeszcze stracone. Teraz przede wszystkim wielkie podziękowania, że potraficie się zebrać i razem w tej nienormalnej sytuacji walczyć i reprezentować klub WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*