Łukasz Łakomy zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! “W Lubinie zaczynam nowy etap”

Biuro Prasowe Zagłębie Łubin S.A. tekst , zdjęcie

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Łukasz Łakomy został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! 20-letni środkowy pomocnik trafił do naszego zespołu z Legii Warszawa. Umowa Łakomego będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Łukasz Łakomy jest wychowankiem Wisły Puławy, gdzie występował do 2013 roku. Od wiosny sezonu 2013/2014 był już zawodnikiem Legii Warszawa. Łaki przechodził przez kolejne szczeble szkolenia w zespole ze stolicy, aż dotarł do drużyny rezerw. Dla Legii II Warszawa rozegrał 28 meczów na poziomie III ligi, w których zdobył trzy gole i zanotował cztery asysty. Najbardziej owocny pod kątem liczb był jednak dla niego obecny sezon. W pięciu spotkaniach III ligi grupy I trzy razy trafiał do siatki rywali i zanotował dwa ostatnie podania.

W lipcu 2020 roku Łakomy został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy, a także eliminacji Ligi Mistrzów, jednak nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole Legii Warszawa. W ostatnich dniach Łukasz przebywał z Miedziowymi na obozie w Turcji, gdzie wraz z całym zespołem przygotowywał się do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Łaki w drużynie KGHM Zagłębia będzie występował z numerem 99.

Cieszę się, że mogłem podpisać umowę, zamknąć pierwszy etap w swoim życiu, zacząć tutaj nowy i walczyć o skład oraz jak najlepsze wyniki z Zagłębiem. Teraz to jest mój cel. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu z Wisłą Płock będziemy walczyć o kolejne punkty. Lubin był dla mnie najlepszym wyborem ze względu na rozwój piłkarski. Obserwowałem klub i to jak wyglądają mecze. Zobaczyłem, że trener Martin Sevela stawia na młodych zawodników, perspektywicznych tak jak Białek. Zobaczyłem, że w Lubinie można iść jego śladami i trafić później za granicę. To jest też mój cel na przyszłość i wiem, że w Zagłębiu mogę to osiągnąć – powiedział po podpisaniu umowy Łukasz Łakomy

Łukasz, witamy w Lubinie!

ŁUKASZ ŁAKOMY

Poprzednie kluby: Wisła Puławy, Legia Warszawa

Data urodzenia: 18.01.2001 r.

Wzrost / Waga: 181 cm / 79 kg

Pozycja: Środkowy pomocnik

Łukasz Łakomy: W Lubinie zaczynam nowy etap

Dziś Łukasz Łakomy został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik KGHM Zagłębia Lubin. Z nowym pomocnikiem Miedziowych porozmawialiśmy o odczuciach dotyczących podpisania umowy i pierwszych wrażeniach związanych z naszym zespołem.

Łukasz dziś oficjalnie zostałeś zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Jakie są Twoje pierwsze odczucia po podpisaniu umowy?

Łukasz Łakomy: Wszystko jest teraz o wiele łatwiejsze, bo wyczekiwanie na ten moment podpisania było bardzo długie. Cieszę się, że mogłem podpisać umowę, zamknąć pierwszy etap w swoim życiu, zacząć tutaj nowy i walczyć o skład oraz jak najlepsze wyniki z Zagłębiem. Teraz to jest mój cel. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu z Wisłą Płock będziemy walczyć o kolejne punkty.

Powiedz nam, dlaczego akurat Lubin? Miałeś jakieś inne oferty czy to Zagłębie było dla Ciebie najlepszym wyborem?

Ł.Ł: Lubin był dla mnie najlepszym wyborem ze względu na rozwój piłkarski. Obserwowałem klub i to jak wyglądają mecze. Zobaczyłem, że trener Martin Sevela stawia na młodych zawodników, perspektywicznych tak jak Białek. Zobaczyłem, że w Lubinie można iść jego śladami i trafić później za granicę. To jest też mój cel na przyszłość i wiem, że w Zagłębiu można to osiągnąć. Zagłębie to bardzo dobra drużyna, zwłaszcza pod względem piłkarskim. Mój wybór był jasny i klarowny przez charakter oraz mentalność klubu.

Dziś oficjalnie zostałeś naszym zawodnikiem, ale w Zagłębiu jesteś już od dwóch tygodni. Miałeś okazję przygotowywać się w Turcji z całym zespołem. Jakie masz pierwsze wrażenie po tym okresie? Co udało Ci się dostrzec?

Ł.Ł: Po pierwsze widać, że Zagłębie ma drużynę, bardzo zgraną ze sobą i wyrównaną pod względem piłkarskim. Dostrzegam też mocny charakter tego zespołu. Wierzę, że na koniec sezonu osiągniemy dobry wynik. Często w innych klubach tego brakuje, więc to było dla mnie bardzo widoczne. Dzięki temu można osiągnąć wiele. Na obozie wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, naprawdę ciężko trenowaliśmy. To zwiastuje, że idziemy w dobrym kierunku na rundę wiosenną.

Czego możemy Ci życzyć na nadchodzącą rundę?

Ł.Ł: Przede wszystkim zdrowia, żeby omijały mnie kontuzje oraz jak najlepszej i owocnej pracy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*