PGE Skra jedną nogą w ćwierćfinale LM

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcie archiwalne

W Bełchatowie zakończył się drugi turniej grupy A Ligi Mistrzów, w którym grała PGE Skra. Bełchatowianie zajęli drugie miejsce i bardzo prawdopodobne, że zagrają w kolejnej rundzie.

Ze względu na pandemię w tym sezonie Ligi Mistrzów w fazie grupowej rozgrywane są turnieje, a nie pojedyncze mecze i rewanże. Pierwszy z nich w grupie A, w której występuje PGE Skra, odbył się w grudniu w Kędzierzynie-Koźlu. PGE Skra po trzech meczach zajmowała drugie miejsce. Zawody zostały dokończone w tym tygodniu w Bełchatowie.

PGE Skra poradziła sobie bardzo dobrze. Na początek rozegrała znakomite spotkanie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Opolszczyzny, ale po wielu emocjach i aż pięciu setach. W kolejnych dwóch meczach PGE Skra cieszyła się już z wygranej – pokonała belgijski Lindemans Aalst 3:1 i tureckie Fenerbahce w takim samym stosunku.

Taki obrót sprawy dał bełchatowianom drugie miejsce na koniec rozgrywek z 13 punktami na koncie. W ćwierćfinałach zagrają zwycięzcy pięciu grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Czy będzie to też PGE Skra? – Do tej pory nie zdarzyło się, że drużyna z takim bilansem jak my nie awansowałaby do najlepszej ósemki – mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. – To oczywiście nie daje nam gwarancji, ale jesteśmy dobrej myśli. Czekamy na rozegranie pozostałych turniejów, które zaplanowano na luty.

Jednym z liderów zespołu w bełchatowskim turnieju był Amerykanin Taylor Sander. – Mamy trzy zwycięstwa z rzędu, więc to dla nas super. To fajne uczucie skończyć grupę Ligi Mistrzów na drugim miejscu – mówi. – Daliśmy z siebie wszystko. Mamy drugie miejsce i mam nadzieję, że teraz awansujemy do kolejnej rundy.

W piątek PGE Skra dostanie dzień wolnego, a od soboty rozpocznie przygotowania do kolejnego meczu, tym razem w PlusLidze z MKS Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek, na godz. 17.30.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*