CAVALIADA inna niż wszystkie

Informacja prasowa MTP tekst , zdjęcie archiwalne

Po raz pierwszy w swojej 11-letniej historii CAVALIADA odbędzie się w formie dwutygodniowego Tour’u. CAVALIADA Winter Tour rozpocznie się w czwartek, 11 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszym tygodniu w zawodach weźmie udział ponad 370 par z 16 państw. Odbędą się one bez udziału publiczności.

CAVALIADA Winter Tour to zawody w skokach przez przeszkody w randze CSI2*, CSI2*W, CSI1* i CSIYH. Dodatkowo rozegrane zostaną konkursy dla dzieci na kucach CAVALIADA Future, sztafeta, konkursy pokazowe, a także konkursy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

– Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program CAVALIADA Winter Tour da również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata – mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour. – Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwoli nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne.

Sportowe emocje

W programie zaplanowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm (finały o 5 cm wyższe), a także rundy dla młodych koni. Rywalizacja w ramach YH będzie dobrą szansą na wprowadzenie 6- i 7-latków w nowy sezon. Najważniejszymi konkursami obydwóch tygodni będą Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Nie zabraknie zmagań dzieci na kucach – CAVALIADA Future. O prawo startu w zawodach kwalifikacyjnych walczyło niemal 200 zawodników. Tylko 16 z nich (po 8 w kategorii Mini i Midi) wystartuje w CAVALIADA Winter Tour.

Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI (145 cm),
w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). To pozwoli zawodnikom z Europy Środkowo-Wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu.

Widowiskowe pokazy

Nie zabraknie też dobrej sportowej zabawy. W dwa sobotnie wieczory zawodnicy powalczą w tak lubianym zarówno przez nich, jak i kibiców konkursie Speed and Music. W drugim tygodniu program urozmaicą zawodnicy konkurencji powożenia zaprzęgami parokonnymi, a także konkursy pokazowe organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dla mniej doświadczonych zawodników organizator przygotował Special Round 110 cm.

Zawody po raz pierwszy odbędą się bez udziału publiczności. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie www.live.cavaliada.pl.

Organizatorem CAVALIADY Winter Tour jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest marka LOTTO,  a sponsorem głównym imprezy PKO Bank Polski. Partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, sponsorem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a gospodarzem Miasto Poznań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*