Ruszyła CAVALIADA

Biuro Prasowe MTP tekst , zdjęcie archiwalne

Konkursem młodych koni 120/125 cm rozpoczęła się w czwartek wieczorem CAVALIADA Winter Tour –  międzynarodowe zawody jeździeckie, odbywające się w Poznaniu. To pierwsze halowe, międzynarodowe zawody jeździeckie w tym roku w Polsce.

CAVALIADA Winter Tour odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 11-14 i 18-21 lutego 2021. W pierwszej odsłonie zawodów zobaczymy niemal 400 zawodników. Rywalizować będą w skokach przez przeszkody, zobaczymy także rywalizację dzieci na kucach w ramach znanego cyklu CAVALIADA Future oraz konkursy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Konkursy dzielą pod względem wysokości przeszkód: od Rundy Specjalnej (110-115 cm), przez Małą Rundę, Średnią i Dużą Rundę (140-160 cm). Dzieci na kucach startują w konkursach 70-90 cm w dwóch grupach: A1 i A2 (Mini i Midi).

Zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody są o tyle ważne, że zawodnicy mogą w nich powalczyć o cenne punkty do światowego rankingu. W pierwszym tygodniu jest to możliwe jednak tylko dla tych, którzy startując w Dużej Rundzie zakwalifikują się do niedzielnego Grand Prix. Konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania jest zaliczany do grupy D rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a to oznacza, że zwycięzca zdobędzie 50 punktów.

W drugim tygodniu konkursy Dużej Rundy będą również zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata – w piątek i w niedzielę zawodnicy będą starali się zająć jak najlepsze pozycje, aby zdobyć jak najwięcej punktów, które pozwolą najlepszym na start w Finale Pucharu Świata. Tutaj również najważniejszym punktem programu będzie Grand Prix – zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Ze względu na obowiązujące przepisy, zawody są rozgrywane bez udziału publiczności. Uczestnikami tego wydarzenia są jedynie zawodnicy, luzacy i sztab szkoleniowy. CAVALIADA jest transmitowana online na www.live.cavaliada.pl.

Program zawodów, zdjęcia, nagrania wideo (przejazdy, wywiady z zawodnikami) oraz informacje dla mediów znajdą Państwo w Interaktywnym Centrum Prasowym (link poniżej).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*