EBLK: Mistrz Polski za mocny dla Enea AZS Poznań

Biuro Prasowe Enea AZS Poznań tekst , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Enea AZS Poznań podejmowała Mistrza Polski Arkę Gdynia, która obecnie jest na 1 miejscu, nie odnosząc jeszcze porażki w sezonie 2020/21. Poznanianki nie potrafiły przeciwstawić się dzisiaj gdyniankom i  spróbować sprawić niespodziankę. Tym bardziej, że w meczu nie zagrały dwie podstawowe podkoszowe poznanianek -– Davis i Marciniak. Gamrice Davis jest przeziębiona, natomiast Daria Marciniak ma uraz mięśnia łydki. Brak dwóch podstawowych wysokich pod koszem poznańskiej ekipy niestety był mocno odczuwalny. W całym meczu gdynianki w samym ataku miały prawie tyle zbiórek, co akademiczki w całym spotkaniu! Arka miała 21 zbiórek ofensywnych (a w sumie 54), akademiczki miały w sumie 24 zbiórki. W pierwszym składzie wyszły Parzeńska i Banaszak, i niestety nie potrafiły wybronić wyśmienicie grającego duetu Spanou – Miśkiniene. Dwójkowa gra dwóch wysokich VBW przynosiła wiele punktów, i dodatkowo straszyła w grze obronnej. Poznanianki miały początkowo problem z wypracowaniem klarownej sytuacji rzutowych pod koszem, więc większość rzutów oddawały z obwodu. Trener Enea AZS Grzegorz Zieliński mocno rotował składem, pozwalając grać młodym zmienniczkom. Desygnował do gry Alicję Rogozińską i Weronikę Piechowiak, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Rogozińska dobrze kierowała grą, z kolei Piechowiak grała agresywnie w ataku i obronie. Do przerwy poznanianki przegrywały, po bardzo efektownej grze  zaledwie10 punktami 35:45.

Trener VBW Arki Gundaras Vetra mocno wstrząsnął swoim zespołem w przerwie i na drugą połowę gdynianki wyszły bardziej skoncentrowane. 3 kwartę wygrały aż 28:19 nie dając szans poznaniankom. Praktycznie całą drugą połowę gdynianki kontrolowały grę, sukcesywnie zwiększając przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gdynianek 93:69.

Enea AZS Poznań –  VBW Arka Gdynia  69:93 (15:20,20:25,19:28,15:20)

Enea AZS: Popović 20, Adamowicz 15, Bogićewić 10, Parzeńska 9, Piechowiak 5, Banaszak 4, Brown 4, Rogozińska 2, Nowicka, Jędrzejczak, Piasecka A.

VBW Arka: Kunek 15, Rembiszewska 15, Miskiniene 14, Borkowska 14, Spanou 9, Kastanek 9, Greinacher 6. Podgórna  5, Morawiec 4, Slamova 2.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*