Stanowisko Warty Poznań S.A. w sprawie transferu Jakuba Modera

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst i zdjęcie

W związku z zaistniałym sporem, dotyczącym rozliczeń za transfer Jakuba Modera z Lecha Poznań do angielskiego klubu Brighton & Hove Albion FC, przedstawiamy stanowisko Warty Poznań S.A. w tej sprawie:

Rok 2020 był bardzo udany dla Jakuba Modera, który zaczął regularnie występować w barwach Lecha Poznań, zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski i wpisał się w niej nawet na listę strzelców. Dołączył w ten sposób do grona piłkarzy, których po drodze do kadry narodowej rozwijali swoje umiejętności w Warcie Poznań i reprezentowali barwy Klubu.

Jakub Moder był zawodnikiem sekcji piłkarskiej „Zielonych” w latach 2011-2014, a następnie odszedł do Lecha Poznań. W zawartej wówczas umowie transferowej znalazły się zapisy, które gwarantowały Warcie Poznań m.in. prawa do korzyści finansowych w przypadku przyszłych zdarzeń, takich jak rozegranie przez Jakuba Modera określonej liczby minut w zespole Lecha Poznań czy części kwoty kolejnego transferu. Ten transfer nastąpił – w 2020 roku Jakub Moder został piłkarzem Brighton & Hove Albion FC. Niestety, Warta Poznań S.A. do dziś nie otrzymała należnej sumy od tej transakcji.

Na temat rozliczeń za transfer były prowadzone rozmowy w dobrej wierze z przedstawicielami Lecha Poznań. Zostały one jednak przerwane po tym, jak – ku zaskoczeniu obu stron – swoje roszczenia do kwoty transferowej zgłosiło stowarzyszenie KS Warta. Nastąpiło to zresztą w momencie, w którym wspólnie ze stowarzyszeniem prowadziliśmy starania o pozyskanie funduszy na rozbudowę bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej. Wyszliśmy z taką inicjatywą, bo uznaliśmy, że historyczny awans piłkarzy do Ekstraklasy to dobry moment na to, żeby powalczyć o poprawę warunków treningowych dla wszystkich sportowców spod herbu z charakterystyczną literką „W”.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, iż na mocy dwóch umów zawartych w 2015 roku i na początku 2020 roku całość praw i obowiązków sekcji piłkarskiej KS Warta została przeniesiona do Warty Poznań S.A. Od tego momentu to spółka stała się stroną przy korzystaniu z wszelkich praw i obowiązków, także tych, które mogą się pojawić w przyszłości. Transfer Jakuba Modera jest przykładem takiego właśnie zdarzenia.

Dotychczas powstrzymywaliśmy się od szerszego komentowania tzw. sprawy Modera. Skupiamy się bowiem na tym, aby jak najlepiej zaprezentować się w rozgrywkach Ekstraklasy, do której piłkarze awansowali po raz pierwszy od 25 lat. Nie mniej uwagi poświęcamy rozwojowi Akademii Warty Poznań, w której na co dzień piłkę nożną uprawia blisko 300 chłopców i dziewczynek. Rozwijamy też społeczność kibiców i sympatyków Warty Poznań, m.in. poprzez wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, aktywizację seniorów, działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego czy propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia.

Do realizacji tych celów potrzebne są pieniądze. Również te, które należą się Warcie Poznań S.A. z tytułu transferu Jakuba Modera. Dlatego skierowaliśmy sprawę do rozpoznania przez Piłkarski Sąd Polubowny PZPN.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*