CAVALIADA Winter Tour

Informacja prasowa MTP Poznań tekst i zdjęcia

Dwa konkursy zaliczane do rankingu FEI i Pucharu Świata, wyższa pula nagród, ponad 200 zawodników i 430 koni – dziś w Poznaniu rozpoczęła się druga część międzynarodowych zawodów jeździeckich CAVALIADA Winter Tour.

Tym razem w stajniach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagościło blisko 430 koni. W zawodach w skokach przez przeszkody weźmie udział ponad 200 zawodników z Białorusi, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski.

Część ekip pozostaje w tym samym składzie, co w pierwszym tygodniu. Poza tym na listach pojawiło się kilka nowych i do tego znanych z wielu sukcesów nazwisk.  To między innymi: dwukrotny zwycięzca Grand Prix Cavaliady Poznań – Niemiec Felix Hassmann, który w ciągu ostatnich 10 sezonów wygrał 89 konkursów zaliczanych do rankingu FEI, jego kolega z reprezentacji Niemiec, brązowy medalista mistrzostw kraju Michael Kolz, Piet Raijmakers jr, który ma na swoim koncie wygraną z ekipą Holandii w pięciogwiazdkowym Pucharze Narodów w St Gallen, czy też triumfatorka Grand Prix na CSI3*w  Bonheiden Holenderka Maureen Bonder.

Tym razem w konkursie Grand Prix zawodnicy walczyć będą nie tylko o wysokie premie finansowe i punkty do Longines Rankings, ale także o jak najlepsze miejsce w Lidze Europy Centralnej Pucharu Świata. W tej rywalizacji najgroźniejszymi rywalami Polaków będą plasujący się aktualnie w pierwszej dziesiątce tabeli: Litwini Andrius Petrovas i Matas Patraitis, Estończyk Paul-Richard Argus, amazonka z Łotwy Laura Penele i Rumun Andrea Herck.

Najliczniejszą grupę stanowią oczywiście Polacy, którzy wystąpią w silniejszym składzie niż w pierwszym tygodniu. A to dlatego, że niektórzy z czołówki wymienią konie i tym razem w najważniejszych konkursach wystartują na swoich wierzchowcach numer jeden: Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue, a Maksymilian Wechta na Chepettano.

W piątek i sobotę kibice oglądający relację online będą dodatkowo świadkami rywalizacji zaprzęgów parokonnych. Tu organizator do rywalizacji zaprosił między innymi multimedalistów mistrzostw Polski i mistrzostw Świata: Bartłomieja Kwiatka, Romana Kusza, Jacka Kozłowskiego i  Adriana Kostrzewę.

Zawody po raz pierwszy odbywają się bez udziału publiczności. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport (jutro o 17:15, w niedzielę o 10:50), dostępna jest też transmisja online na stronie www.live.cavaliada.pl.

Wyniki można sprawdzić tutaj.

O punkty do Pucharu Świata

Wyższa pula nagród, konkursy zaliczane do rankingu FEI i Pucharu Świata, bardziej liczna i zdecydowanie mocniejsza obsada CSI oraz dodatkowa rywalizacja w powożeniu sprawią, że sportowych emocji w drugim tygodniu Cavaliada Winter Tour będzie jeszcze więcej.

Tym razem w stajniach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagości blisko 430 koni. W zawodach w skokach przez przeszkody weźmie udział ponad 200 zawodników z Białorusi, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski.

Część ekip pozostaje w tym samym składzie co w pierwszym tygodniu. Poza tym na listach pojawiło się kilka nowych i do tego znanych z wielu sukcesów nazwisk. To między innymi: dwukrotny zwycięzca Grand Prix Cavaliady Poznań – Niemiec Felix Hassmann, który w ciągu ostatnich 10 sezonów wgrał 89 konkursów zaliczanych do rankingu FEI, jego kolega z reprezentacji Niemiec, brązowy medalista mistrzostw kraju Michael Kolz, Piet Raijmakers jr., który ma na swoim koncie wygraną z ekipą Holandii w pięciogwiazdkowym Pucharze Narodów w St Gallen, czy też triumfatorka Grand Prix na CSI3*w Bonheiden Holenderka Maureen Bonder.

Tym razem w konkursie Grand Prix zawodnicy walczyć będą nie tylko o wysokie premie finansowe i punkty do Longines Rankings, ale także o jak najlepsze miejsce w Lidze Europy Centralnej Pucharu Świata. W tej rywalizacji najgroźniejszymi rywalami Polaków będą plasujący się aktualnie w pierwszej dziesiątce tabeli: Litwini Andrius Petrovas i Matas Patraitis, Estończyk Paul-Richard Argus, amazonka z Łotwy Laura Penele i Rumun Andrea Herck.

Najliczniejszą grupę stanową oczywiście Polacy, którzy wystąpią w silniejszym składzie niż w pierwszym tygodniu. A to dlatego, że niektórzy z czołówki wymienią konie i tym razem w najważniejszych konkursach wystartują na swoich wierzchowcach numer jeden: Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue, a Maksymilian Wechta na Chepettano.

W piątek i sobotę kibice oglądający relację w Cavaliada TV będą dodatkowo świadkami rywalizacji zaprzęgów parokonnych. Tu organizator do rywalizacji zaprosił między innymi multimedalistów mistrzostw Polski i mistrzostw Świata: Bartłomieja Kwiatka, Romana Kusza, Jacka Kozłowskiego i Adriana Kostrzewę.

Pokazy KOWR

Middle Round

Special Round

CSIYH

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*