Michał Kaźmierczak triumfuje na CAVALIADZIE

Biuro Prasowe MTP Poznań tekst i zdjęcia

Konkurs o nagrodę marki LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaliczany do rankingu FEI wygrał reprezentant Polski – Michał Kaźmierczak na Dame De Pique. Konkurs rozgrywany był dziś po południu na zawodach CAVALIADA Winter Tour.

Michał Kaźmierczak na 10-letniej klaczy Dame De Pique pokonał bezbłędnie parkur rozgrywki w czasie 37,99 sekundy. To oznacza, że zawodnik KJ Verso La Natura oprócz pokaźnej premii finansowej zgarnął 50 cennych punktów do światowego rankingu.

– Są to pierwsze zawody międzynarodowe w tym roku i konie nie do końca są jeszcze w rytmie startowym. Parkur był trudny i wymagający – na ponad 70 par zobaczyliśmy tylko 14 bezbłędnych przejazdów. Pierwszą linie większość osób łącznie ze mną pojechało na siedem foule, jednak w rozgrywce zaryzykowałem i zrobiłem jedną foule mniej. Dzięki temu zyskałem cenną sekundę przewagi – skomentował zwycięzca.

Drugie miejsce zajęła Holenderka Maureen Bonder na wałachu Flierefluiter w czasie 38,56 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Kubiak na Lavisto Star – 38,80 sekundy.

W konkursie na poziomie 145 cm wystartowały 72 pary. W rozgrywce zobaczyliśmy 14 par, a wśród nich sześć z Polski: wspomniany już Michał Kaźmierczak i Dawid Kubiak, a także Małgorzata Ciszek-Lewicka & Ici (miejsce 6), Natalia Palmowska & Dr. Jones (miejsce 7), Weronika Minkiewicz & Chocolate Blue (miejsce 13) i Aleksander Lewandowski & Jazzmir van het Halderthof (miejsce 14). Warto dodać, że Małgorzata Ciszek-Lewicka i Natalia Palmowska zanotowały podwójnie bezbłędny przejazd.

Wyniki https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/740/9465 

Czwartkowy konkurs Dużej Rundy o nagrodę Grupy MTP pod patronatem TVP Sport wygrał Dawid Skiba na Secret Weapon L.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*