W weekend wszystko się rozstrzygnie!

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcie archiwalne , plakat Paweł Siczyński

Jutro (sobota, 27.02.2021), na zakończenie sezonu halowego 2020/2021 Hokej Superligi, gramy z LKS Gąsawa. Mecz ważny dla Wojskowych, bo tylko zwycięstwo pozwoli nam obserwować niedzielny (28.02.2021, godz. 18.00) pojedynek pomiędzy AWF AZS Poznań i KS Pomorzanin Toruń z zapartym tchem. Nie ma sensu zdradzać, komu będziemy kibicować, ale poniżej cytuję doskonały tekst umieszczony na portalu fb – Sport TVP3 Poznań, wyjaśniający zasady regulaminowe:

Szansę na tytuł mistrzów kraju mają wciąż trzy drużyny: AZS AWF Poznań, Grunwald Poznań oraz Pomorzanin Toruń. Właśnie w takiej kolejności plasują się w ligowej tabeli przed ostatnią kolejką spotkań. AWF ma 3 punkty przewagi, Wojskowi wyprzedzają zespół z Torunia lepszym bilansem bramek. Akademikom do wywalczenia pierwszego w historii klubu halowego mistrzostwa Polski, wystarczy więc wygranie ostatniego meczu. Tyle, że rywalami będą laskarze Pomorzanina, którzy wciąż mogą zdobyć srebrne medale (muszą pokonać AWF minimum czterema golami). Jest jeszcze poznański Grunwald. Drużyna Jerzego Wybieralskiego, która w starciu z broniącym tytułu Pomorzaninem pokazała wyśmienitą formę, nie powinna mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa nad LKS-em Gąsawa. Jeśli tak się stanie, a torunianie wygrają wysoko z AWF-em, to właśnie Wojskowi zostaną mistrzami kraju. Pokazaliśmy dobrą grę i walczymy do samego końca – mówił po ostatnim spotkaniu Michał Kasprzyk z Grunwaldu. Decydujący mecz pomiędzy AZS-em AWF-em i Pomorzaninem w niedzielę o 18.00 w Poznaniu, po nim odbędzie się ceremonia medalowa. 

W tle walki o medale trwa rywalizacja o miano króla strzelców sezonu halowego. Na czele klasyfikacji są: Łukasz Kosmaczewski (AZS AWF) i Artur Mikuła (Grunwald). Obaj mają na koncie po 20 trafień.”

Czyli weekend w hokeju pełen emocji!!! #W jedności siła!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*