Pyra Poznań – Wiara Lecha 88:72

Źródło www.wiaralecha.pl tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

W rozgrywanych w 19. kolejce III ligi derbach Poznania Pyra pokonała Wiarę Lecha 88:72 i umocniła się na pozycji lidera tabeli. Lechici nadal zajmują miejsce w dolnej piątce.

Nie było niespodzianki w derbach stolicy Wielkopolski. Wiara Lecha była słabszą drużyną od lidera trzeciej ligi i musiała uznać wyższość rywala zza miedzy. O zwycięstwie Pyry zadecydowała pierwsza odsłona, która zakończyła się prowadzeniem różnicą 15 punktów. Po zmianie stron niebiesko-biali zaprezentowali się lepiej, ale nie zdołali odrobić dużej straty. W ostatniej kwarcie Wiarze Lecha udało się wygrać różnicą trzech oczek. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Pyry 88:72. Była to szósta przegrana podopiecznych Darii Mieloszyńskiej-Zwolak.

Przed meczem zawodnicy Wiary Lecha i Pyry Poznań wspólnie ubrali koszulki z napisem „Kacper jesteśmy z Tobą, NSNP” wyrażając tym samym wsparcie dla kontuzjowanego Kacpra Rutkowskiego, który w poprzednim meczu niebiesko-białych we Września złamał nogę.

W następnej kolejce Wiara Lecha podejmie w hali Chwiałka MKS Września. Pojedynek 20. kolejki odbędzie się w sobotę 6 września o godzinie 20.

Pyra Poznań – Wiara Lecha 88:72 (28:21, 24:16, 19:15, 17:20)

PP: Eryk Chmielewski 2, Paweł Klimaszewski 8 , Marcin Flieger 17 , Roman Jańczyk 14 , Michał Walczak 6, Mikołaj Rau 9 , Patryk Plewiński 10 , Wiktor Kozal 8 , Mateusz Kauzer 3 , Aleksander Adamowicz 11

Trener: Krzysztof Karpowicz

WL: Paweł Pampuch 19, Kamil Pleskot 15, Jakub Szczepański 14, Paweł Lachowski 12, Kamil Jakubowski 5, Maciej Menesiak 3, Michał Banasik 2, Damian Dawidziński 2, Jakub Stankowski 0

Trener: Daria Mieloszyńska-Zwolak

Sędziowie: Michał Świtalski, Patryk Józefowicz

TABELA

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*