Jan Guńka z brązowym medalem Mistrzostw Świata Juniorów

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlony tekst i zdjęcie

Jan Guńka wywalczył trzecie miejsce w sprincie juniorów młodszych podczas MŚJ w Obertilliach. Blisko podium był również Marcin Zawół, który zajął piątą pozycję.

Guńka ruszał na trasę z ostatnim numerem, gdy spora część jego rywali była już na mecie. Podczas pierwszego strzelania zaliczył jedną karną rundę, co dawało mu szesnastą pozycję. Stójka w jego wykonaniu była jednak już bezbłędna. Przed ostatnią 2,5-kilometrową pętlą zajmował czwartą lokatę. Do trzeciego Oscara Anderssona tracił osiem sekund. Już na kolejnym punkcie pomiaru Polak zrównał się ze Szwedem, a na mecie był od niego lepszy o równe pięć sekund.

Brązowy medal MŚJ jest jak do tej pory największym międzynarodowym sukcesem Guńki. Jest to jednocześnie pierwsze podium tej imprezy dla Polski w kategoriach męskich od 2007 roku, gdy po złoto sięgnął Łukasz Szczurek.

Guńka finiszując po brąz zepchnął na piąte miejsce Marcina Zawoła. Drugi z Polaków był najszybszy na trasie, ale niestety spudłował dwukrotnie. Piętnaste miejsce wywalczył Konrad Badacz. W rozgrywanym przed południem biegu sprinterskim juniorek młodszych najlepszą z Polek była Anna Nędza-Kubiniec, która zajęła trzynastą pozycję.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*