Udana inauguracja , Kadra KS Wisła Puławy – wiosna 2020/2021

Biuro Prasowe Wisła Puławy tekst i zdjęcia

Od zwycięstwa rozpoczynamy rundę wiosenną. Po trudnym spotkaniu pokonujemy w Stalowej Woli Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adrian Paluchowski.

Już w 3. minucie w polu karnym uderzał Paluchowski i tylko interwencja bramkarza i poprzeczka uratowała nominalnych gospodarzy przed utratą gola. Chwilę później pierwsza kontrowersja w tym meczu. Faulowany w polu karnym rywali był Lukas Kuban, ale arbiter nie zdecydował się odgwizdać przewinienia. W odpowiedzi szarżował Krzysztof Pietluch, ale obrońcy na spółkę z Przemysławem Skałeckim zatrzymali napastnika Wólczanki. W 19. minucie sprzed pola karnego uderzył Krystian Puton. Futbolówka po głowie jednego z obrońców minimalnie minęła poprzeczkę. W 27. minucie niefrasobliwość w obronie naszych zawodników mogli wykorzystać miejscowi, ale przed linią bramkową piłkę wybił Błażej Cyfert. Po chwili miała miejsce kolejna kontrowersja. Tym razem w polu karnym Wisły gospodarze reklamowali zagranie ręką Mateusza Pielacha, jednak i tym razem arbiter nie podyktował jedenastki. W 37. minucie po rzucie rożnym najpierw próbował uderzać Ednilson, potem zgrywał Przemek Skałecki, a głową piłkę do siatki wepchnął Adrian Paluchowski. W drugiej połowie dominowała walka, a celnych strzałów praktycznie nie było. Po stronie Wisły najbliżej celu był Krystian Puton po strzale z rzutu wolnego. Po stronie Wólczanki swoich szans szukali Olejarka i Matofij, ale bez efektu. Obie strony kończyły mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę u gospodarzy obejrzał Mateusz Gul, a po stronie Wisły Emil Drozdowicz.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 0:1 (0:1) WISŁA PUŁAWY

Bramka: Paluchowski 37

Wisła: Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki, Kacprzycki (46 Bartosiak), Ednilson (59 Brągiel), Puton K. (82 Wiech), Kondracki (59 Drozdowicz), Paluchowski

Kadra KS Wisła Puławy – wiosna 2020/2021

Górny rząd od lewej: Lukas Kuban, Emil Drozdowicz, Ednilson Furtado, Bartłomiej Bartosiak, Adrian Paluchowski, Włodzimierz Puton, Karol Czelny, Przemysław Skałecki. Środkowy rząd od lewej: Rafał Kiczuk, Mateusz Pielach, Błażej Cyfert, Paweł Socha, Kacper Kołotyło, Piotr Owczarzak, Łukasz Wiech, Marcel Kąkol, Borys Piotrowski. Dolny rząd od lewej: Łukasz Kacprzycki, Dominik Cheba, Dariusz Brągiel, Krystian Puton, Ireneusz Rybicki (kierownik drużyny), Jacek Linowski (asystent trenera), Mariusz Pawlak (trener), Marcin Popławski (asystent trenera), Bartłomiej Woźniak (fizjoterapeuta), Tomasz Zając, Mikołaj Sobich, Kacper Kondracki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*