Pierwszy turniej Rugby 7

Informacja prasowa Klub Rugby Poznań tekst i zdjęcia

Witamy po zimowej przerwie. W minioną sobotę wzięliśmy udział w I turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7.
W fazie grupowej los przydzielił nam ekstraligową drużynę Orkana Sochaczew oraz drugą drużynę ubiegłorocznego Pucharu Polski Kaskadę Szczecin. Zgodnie z przewidywaniami poziom sportowy tych drużyn był po za naszym zasięgiem, ale mecze te mimo wysokich przegranych potraktowaliśmy jako dobre przetarcie przed meczami o miejsca 7-9. W fazie finałowej zmierzyliśmy się z drużynami Hegemona Mysłowice oraz Rugby Team Olsztyn. Pierwszy mecz przeciwko drużynie ze Śląska rozpoczęliśmy od straty punktów już w pierwszej akcji meczu. Utracone punkty pobudziły drużynę i już przed przerwą wyrównaliśmy wynik spotkania na 7:7 po pierwszym historycznym przyłożeniu w imprezie rangi Mistrzostw Polski, które zdobył Michał Oleś, a skutecznie podwyższył Jakub Frąszczak. W drugiej połowie kontynuowaliśmy swoją grę co poskutkowało kolejnymi przyłożeniami zdobytymi przez Kelvina Tavengwę i Kubę
Frąszczaka, któremu dodatkowo nie zadrżała noga przy kopach z podwyższenia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:7.
W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z silną fizycznie drużyną Rugby Team Olsztyn. Wbrew przedmeczowym założeniom daliśmy sobie narzucić siłowy styl gry przeciwnika co poskutkowało niestety szybko zdobytymi przyłożeniami przez drużynę z Warmii, która szybko wyszła na prowadzenie 24:0. Jedyną naszą odpowiedzią były punkty zdobyte przez Jana Kazimierskiego w ostatniej minucie spotkania. Ostatecznie ulegliśmy RT Olsztyn 24:5.
Pierwszy tegoroczny turniej odsłonił wszystkie bolączki, nad którymi będziemy teraz pracować. Kolejny turniej tym razem w ramach Rozgrywek Polskiej Ligi Rugby 7 już 27 marca w Pruszczu Gdańskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*