Łatwiejsza droga na Mistrzostwa Świata dla reprezentacji Polski

Biuro Prasowe PZHT tekst Filip Sobczak , zdjęcie Paweł Siczyński

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) zmienia zasady kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Ta decyzja zwiększy szanse na awans reprezentacji z Europy.

Na nadchodzących Mistrzostwach Świata w hokeju na trawie mężczyzn w 2023 roku zagrają reprezentacje, które wywalczą miejsca 1-5 w Mistrzostwach Europy gr. A. Drużyny z miejsc 6-8 oraz zespoły z miejsc 1-5 z Mistrzostw Europy gr. B uzyskają awans do Turnieju Kwalifikacyjnego. Z tego „barażu” na MŚ pojadą dwie najlepsze drużyny.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy gr. B w hokeju na trawie zostaną zorganizowane w sierpniu tego roku w Gnieźnie. Gospodarzem imprezy będzie oczywiście kadra Dariusza Rachwalskiego. – Decyzja FIH to dla nas dodatkowa motywacja i szansa, żeby skonfrontować swoje umiejętności z krajami spoza Europy. Aczkolwiek pamiętajmy, że najpierw jednak trzeba wywalczyć awans do Turnieju Kwalifikacyjnego – mówi kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski.

Zmiany dot. także Mistrzostw Świata w hokeju na trawie kobiet. Tak samo jak u mężczyzn, awans do Turnieju Kwalifikacyjnego uzyskają zespoły z miejsc 6-8 z ME gr. A oraz 1-5 z ME gr. B, jednak na MŚ pojedzie tylko jedna drużyna z „barażu”. Nasza kadra o awans do Turnieju Kwalifikacyjnego powalczy na Mistrzostwach Europy gr. B w czeskiej Pradze.

Polska ostatni raz zagrała na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. W Kuala Lumpur biało-czerwoni zajęli 15. miejsce. Reprezentacja kobiet nigdy nie wystąpiła na MŚ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*