Monika Fedusio zostaje w Grot Budowlanych Łódź , Paulina Damaske zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Biuro Prasowe Budowlani Łódź tekst i zdjęcie

Grająca na pozycji przyjmującej, Monika Fedusio, zostaje w Grot Budowlanych Łódź. Sezon 2021/2022 będzie drugim w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

Monika Fedusio urodziła się 6 listopada 1999 roku w Giżycku. Jest wychowanką UKS Orzeł Malbork. Występowała w Atomie Treflu Sopot i Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, w którym spędziła trzy sezony.

Wraz z Atomem Treflem Sopot wywalczyła złoty medal Młodej Ligi Kobiet w 2016 roku. W ubiegłym sezonie otrzymała powołanie do kadry seniorskiej. Z naszym zespołem wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 oraz zagrała w finałowym meczu Pucharu Polski 2021.

Patrząc na statystyki z trwającego jeszcze sezonu, Monika znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących zawodniczek TauronLigi z wynikiem 308 punktów na swoim koncie. Jest również w pierwszej ósemce najlepiej zagrywających, do tej pory zdobyła aż 17 punktów bezpośrednio z pola serwisowego.

– Jest mi naprawdę miło poinformować wszystkich kibiców, że przyszły sezon spędzę w Grot Budowlanych. Mam nadzieję, że przyniesie on nam wiele korzyści i będziemy mogli spotkać się wszyscy razem w hali – powiedziała Monika Fedusio.

– Fedi, to bardzo dobra przyjmująca, reprezentantka Polski, wartościowa zawodniczka. Bardzo się cieszę, że Monika zostaje na kolejny sezon i będzie występowała w barwach naszego klubu – dodaje prezes, Marcin Chudzik.

Monika Fedusio jest już trzecią zawodniczką, która zdecydowała się na pozostanie w Grot Budowlanych Łódź.

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające:

Środkowe: Małgorzata Lisiak

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio

Libero:

Paulina Damaske zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Przyjmująca, Paulina Damaske zostaje w zespole Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022.

Paulina Damaske urodziła się 1 czerwca 2001 roku w Malborku. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w klubie APS Rumia. Zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej mierzy 180 centymetrów wzrostu. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy Juniorek w 2018 roku, a rok później zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanych w Kętrzynie, w 2019 roku, występując w barwach SPS Volley Piła, wywalczyła wicemistrzostwo Polski oraz otrzymała nagrodę dla najlepszej atakującej tego turnieju. Rok później z drużyną Energa MKS Kalisz zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek i otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju oraz MVP programu Red Bull – “Siatkarskie Skrzydła”. Paulina stanowiła o sile polskiej reprezentacji juniorek, a w ubiegłym sezonie otrzymała powołanie do kadry seniorskiej. Wraz z naszym zespołem wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 oraz zagrała w finałowym meczu Pucharu Polski 2021.

– Następny sezon również rozegram w barwach Grot Budowlanych Łódź. Cieszę się z tego wyboru i mam nadzieję, że kolejny sezon uda nam się rozegrać w gronie kibiców, a moje umiejętności i nowo nabyte doświadczenie pozwolą mi dołożyć jeszcze większa cegiełkę do zespołu i walczyć o jak najlepsze miejsce – powiedziała Paulina Damaske.

– Paulina to bardzo zdolna, młoda i perspektywiczna zawodniczka. Ma sportowy charakter. Cieszę się, że kolejny sezon będzie reprezentować barwy Grot Budowlanych – dodaje prezes klub, Marcin Chudzik.

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające:

Środkowe: 
Małgorzata Lisiak

Przyjmujące:
 Paulina Damaske

Libero:

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*