WYSOKA WYGRANA DRUGIEJ DRUŻYNY!

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst , zdjęcia

W meczu 24. kolejki III ligi podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego podjęli w Lubinie rezerwy Górnika Zabrze. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Miedziowych, którzy w tym spotkaniu aż cztery razy umieścili piłkę w siatce rywala.

Przed kilkoma dniami młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wygrali na wyjeździe na ciężkim terenie LKS – u Goczałkowice – Zdrój 2:1, po bardzo dobrym spotkaniu. Z kolei zabrzanie przegrali u siebie wysoko ze Ślęzą Wrocław 4:0. Mecz siódmej przed tą serią drużyny z jedenastą w tabeli rozgrywek 3 ligi, zaczął się od wysokiego pressingu i ataków gospodarzy. Taka taktyka bardzo szybko przyniosła efekt, bo już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Sypek, wykorzystując błąd przy wyprowadzaniu piłki zawodników Górnika. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Łukasz Łakomy, po bardzo ładnej, zespołowej akcji lubinian, Szybko zdobyte dwie bramki nieco uśpiły czujność Miedziowych, co wykorzystał Kamil Lukoszek w 36. minucie i pięknym strzałem pokonał Furtaka. Pomimo kilku sytuacji, do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części Górnicy wyszli nieco odważniej i w pierwszym kwadransie mocno dążyli do wyrównania. Ta sztuka jednak im się nie udała, z kolei składną akcję przeprowadzili zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin. Piłkę ze środka pola dostał na prawą stronę Ratajczyk i uderzeniem w krótki róg pokonał Kudłę. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Dudziński, który po wznowieniu gry przez gości, odzyskał futbolówkę i pomknął z nią w stronę bramki rywali. Na wysokości szesnastego metra zdecydował się na uderzenie i ustalił wynik meczu. Gospodarze co prawda mieli jeszcze kilka sytuacji – aktywnie grali wprowadzeni Pieńko czy Kusztal, ale rezultat do końca się już nie zmienił.

Podopieczni Adama Buczka dzięki tej wygranej wskoczyli na szóstą pozycję w tabeli. Warto zaznaczyć, że rezerwy Zagłębia Lubin, to obecnie najmłodszy zespół w całej III lidze. We wczorajszym spotkaniu aż dziesięciu zawodników z podstawowej jedenastki miało status młodzieżowca. Najstarszy w zespole – Marcin Furtak, to rocznik 1999.

24. KOLEJKA III LIGI

KGHM Zagłębie II Lubin – Górnik II Zabrze 4:1 

Sypek 8, Łakomy 15, Ratajczyk 61, Dudziński 62

KGHM Zagłębie II: 1. Furtak – 2. Kłudka, 3. Warpas, 4. Posmyk, 5. Sobczak, 6. Kizyma, 7. Ratajczyk (70′ 16. Pieńko), 8. Łakomy (75′ 17. Kusztal), 9. Adamski, 10. Dudziński (80′ 18. Laskowski), 11. Sypek (80′ 15. Galas).

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): 1. Kudła – 3. Szymański, 4. Surowiec, 5. Wingralek, 6. Flak, 8. Korbecki, 10. Lukoszek, 11. Koc, 14. Baranowicz, 19. Szkudlarek, 24. Dziedzic Ławka: 30. Ćwik, 9. Lubaski, 15. Martuszewski, 16. Pawlak, 18. Pranica, 20. Zielonka, 23. Hrosu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*