Radosław Sobolewski żegna się z Wisłą Płock , Maciej Bartoszek nowym trenerem Wisły Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcia Michał Łada

Radosław Sobolewski żegna się z Wisłą Płock

Podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski po raz ostatni poprowadził drużynę Wisły Płock. Wraz z dotychczasowym trenerem obowiązki przestał pełnić również jeden z jego asystentów – Mariusz Kondak.

Trener Sobolewski swoją pierwszą samodzielną pracę szkoleniową rozpoczął w Wiśle Płock 6 sierpnia 2019 roku. Od tamtej pory pod jego batutą drużyna rozegrała 62 spotkania o stawkę, z czego 58 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Ligowy bilans Nafciarzy za ten okres to: 20 zwycięstw, 15 remisów i 23 porażki (bramki 70:84).

Mimo ostatnich niepowodzeń i serii 8 spotkań bez zwycięstwa, w niedalekiej przeszłości Wiśle pod wodzą Sobolewskiego udało się wyśrubować najlepszą w historii serię zwycięstw w ekstraklasie (6 z rzędu) i po 13. kolejce sezonu 2019/20 po raz pierwszy zostać liderem tabeli. Za postawę drużyny we wrześniu i październiku 2019 Radosław Sobolewski był wybierany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie.

Radosławowi Sobolewskiemu oraz Mariuszowi Kondakowi serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. 

Informujemy również, że poniedziałkowy trening pierwszego zespołu poprowadzi duet Łukasz Nadolski – Sławomir Nazaruk. Wkrótce ogłosimy też nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock.

Maciej Bartoszek nowym trenerem Wisły Płock

zdjęcia  Mateusz Ludwiczak

Nowym trenerem Wisły Płock został Maciej Bartoszek, który zastąpił na stanowisku odchodzącego Radosława Sobolewskiego. 44-letni szkoleniowiec podpisał z naszym klubem kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

Maciej Bartoszek urodził się 12 kwietnia 1977 roku we Włocławku. Ostatnio (od 6 marca 2020 do 11 marca 2021) był szkoleniowcem Korony Kielce. W swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził też między innymi Chojniczankę Chojnice, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, Zawiszę Bydgoszcz, Legionovię Legionowo, Pelikana Łowicz czy GKS Bełchatów.

Wraz z nowym szkoleniowcem pracę w naszym klubie jako asystent trenera rozpocznie Mateusz Sobota, w przeszłości sprawujący różne funkcje w Ruchu Radzionków, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Garbarni Kraków oraz Ruchu Chorzów. Z klubem pożegna się natomiast także drugi po Mariuszu Kondaku dotychczasowy asystent trenera Sobolewskiego – Slawomir Nazaruk, któremu serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz Wisły Płock i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał. O tym już dzisiaj dowiedzą się zawodnicy, a w każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy piłkarze mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie.” – powiedział nowy szkoleniowiec po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

 

Sztab szkoleniowy Nafciarzy na ostatnią część sezonu 2020/2021:

trener Maciej Bartoszek

trenerzy asystenci Łukasz Nadolski i Mateusz Sobota

trener bramkarzy Artur Łaciak

trener przygotowania fizycznego Mateusz Oszust

kierownik drużyny Piotr Soczewka

sztab medyczny: Wirosław Siemiątkowski, Marcin Miecznikowski, Krzysztof Mysera, Katarzyna Grzybowsk

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*