Sześć siatkarek Grot Budowlanych rozpoczęło zgrupowanie

Biuro Prasowe Budowlani Łódź tekst i zdjęcie

Weronika Centka, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Julia Nowicka i Maria Stenzel to sześć siatkarek Grot Budowlanych Łódź, które zameldowały się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku.

– 14 kwietnia wszystkie stawiłyśmy się w Szczyrku by następnego dnia przystąpić do pierwszego treningu w biało-czerwonych barwach. Pierwsze zajęcia odbyły się po śniadaniu, trzy godziny spędziłyśmy w hali. Po obiedzie mamy kolejny trening, ten odbędzie się na siłowni. Szczyrk nie wybudził się jeszcze z zimowego snu, wokół jest pełno śniegu. W wolnym czasie z pewnością spróbujemy ulepić bałwana (śmiech) – powiedziała Zuzanna Górecka.

– Uczyłam się w SMS PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku od drugiej klasy liceum, więc powrót tutaj, na zgrupowanie kadry narodowej, jest dla mnie prawie jak powrót do domu. Jednak tym razem pojawiam się tu już w nieco innej roli. Szczyrk jak zawsze urzeka swoim położeniem, panuje tu jeszcze zima – dodaje Weronika Centka.

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki powołał 28 zawodniczek na pierwszą część sezonu. Z tej grupy wybrany zostanie 17-osobowy skład na Ligę Narodów, która zostanie rozegrana w Rimini od 25 maja do 20 czerwca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*