[Audio ] Eemi Tervaportti na dłużej w Jastrzębskim Węglu!

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel tekst i dźwięk , zdjęcia Arkadiusz Modliński/Jastrzębski Węgiel

Z radością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z fińskim rozgrywającym Eemim Tervaporttim. Umowa będzie obowiązywać na kolejny sezon z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

– To zawsze miłe uczucie móc pozostać w mistrzowskiej drużynie. W Jastrzębskim Węglu czuję się dobrze, mojej rodzinie również żyje się tutaj świetnie. Wszystko w klubie działa perfekcyjnie, nie miałem więc powodów, żeby zmieniać barwy klubowe – mówi fiński rozgrywający naszej drużyny.

– Jastrzębski Węgiel wywalczył mistrzostwo Polski głębią i szerokością składu. Tym, że każdy jeden zawodnik stanowił o sile tej drużyny i był dla niej tak samo ważny. W ten obraz idealnie wpisuje się Eemi Tervaportti, który stanowił mocne wsparcie dla Lukasa Kampy na pozycji rozgrywającego. Śmiem twierdzić, że tak dobrego zmiennika na tej pozycji nasz Klub nie miał nigdy wcześniej. Dlatego cieszę się, że zostaje on z nami również na kolejny sezon – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.
31-letni Fin jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju, a w siatkówce klubowej występował w wielu ligach europejskich.

Karierę zaczynał w swojej rodzimej lidze, skąd wyruszył do Francji. Siatkarsko okrzepł w barwach belgijskiego klubu Knack Roeselare, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2013, 2014, 2015) i Puchar Belgii (2013) oraz występował w Lidze Mistrzów.

Po trzech latach spędzonych w klubie z Flandrii Zachodniej wyruszył nad Bosfor, gdzie otrzymał ofertę z Galatasaray Stambuł. Po roku wrócił do Francji, zasilając szeregi Stade Poitevin Poitiers. Rok później zadebiutował w PlusLidze w barwach Espadonu Szczecin. Po szczecińskiej przygodzie przeniósł się do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Grecji. Sezon 2020/2021 zwieńczył złotym medalem w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Eemi Tervaportti
Ur. 26.07.1989r., Äetsä
Wzrost: 193 cm
Waga: 80 kg
Zasięg w ataku: 338 cm
Zasięg w bloku: 317 cm

Kluby: Valkeakosken Isku-Veikot (FIN), Raision Loimu (FIN), Sun Volley Oulu (FIN), Avignon Volley-Ball (FRA), GFC Ajaccio VB (FRA), Knack Randstad Roeselare (BEL), Galatasaray Stambuł (TUR), Stade Poitevin Poitiers (FRA), Espadon Szczecin (POL), Olympiakos Pireus (GRE), Jastrzębski Węgiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*