PONAD 100 000 OSÓB POBIEGNIE JEDNOCZEŚNIE DLA TYCH, KTÓRZY BIEGAĆ NIE MOGĄ. 9 MAJA O 13:00 RUSZA ÓSMA EDYCJA WINGS FOR LIFE WORLD RUN.

Biuro Prasowe Wings for Life World Run tekst Maja Zielińska , zdjęcia organizator

Na liście uczestników Wings for Life World Run jest już 7800 Polaków. Rejestracja pozostaje otwarta do dnia imprezy! Start 9 maja o 13:00, w dowolnej lokalizacji na świecie, umożliwi aplikacja mobilna Wings for Life World Run, a biegowych emocji w słuchawkach dostarczy motywujące audio-show. Głosów do polskiej wersji komunikatów udzielili: Adam Małysz – kierowca wirtualnego Samochodu Pościgowego, Monika Pyrek i Łukasz Stasiak.

Zbliża się 8. edycja imprezy, która podbiła serca entuzjastów aktywności fizycznej i niesienia dobra. W tym biegu ruchomą linię mety wyznacza Samochód Pościgowy wyruszający 30 minut po starcie uczestników. Biorący udział mogą przebiec 5 km, półmaraton, a nawet pokonać dystans ultra. W Wings for Life World Run zwycięzcą jest każdy! Zapisy będą otwarte do 9 maja na www.wingsforlifeworldrun.com. Opłata za start w App Run wynosi 70 zł i w całości przeznaczana jest na badania Fundacji Wings for Life, które mają pomóc w wynalezieniu metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W drugi weekend maja strona internetowa wydarzenia zamieni się w centrum relacji na żywo z globalnej rywalizacji. Polskę będą reprezentować utytułowani zawodnicy. Do startu w Warszawie szykuje się Bartosz Olszewski znany jako @warszawskibiegacz (zwycięzca biegu w Polsce, Kanadzie i Mediolanie) i Dariusz Nożyński (trofeum w Polsce i USA). W Łodzi o zwycięstwo powalczą Dominika Stelmach (globalna rekordzistka, zwyciężczyni biegu na 4 różnych kontynentach) i Tomasz Osmulski (triumfator ostatniego Biegu Flagowego w Poznaniu). W Wielkopolskim Parku Narodowym z drużyną wystartuje Grzegorz Urbańczyk (zwycięzca I. edycji w 2014 roku).

Polacy wezmą udział w imprezie również poza granicami kraju. W Pakistanie, podczas trekkingu w stronę Laila Peak, symbolicznie do biegu dołączy Andrzej Bargiel. W Chamonix we Francji wystartuje Beata Sadowska. Adam Małysz, znany wszystkim uczestnikom jako „Kapitan Wąs” – kierowca Samochodu Pościgowego również planuje start za granicą. Lokalizacja jego biegu pozostaje na razie niespodzianką i ma zostać ujawniona dopiero podczas sobotniego livestreamu na Facebooku Wings for Life World Run, który odbędzie się w sobotę, 8 maja o 10:00.

Poza aspektem sportowym, charytatywne wydarzenie dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji i wzruszeń. W 6 lokalizacjach w całej Polsce do biegu staną uczestnicy w egzoszkieletach. Udział zapowiedział para-kolarski Mistrz Świata Arkadiusz Skrzypiński. W Ciechocinku na wózku inwalidzkim dołączy Katarzyna Ginalska-Wojtaszek, prezes fundacji Jedyna Taka. W Szczecinie kibicować będzie można Monice Pyrek, która pobiegnie z jednym ze zwycięzców konkursu zorganizowanego przed startem. Drugiemu towarzyszyć będzie kierowca rajdowy, Kuba Przygoński.

Wśród przybywających z dnia na dzień nazwisk na liście startowej można znaleźć pokaźne grono ambasadorów ze świata sportu i kultury, m.in.: Alana Andersza (aktor), Dziarmę (wokalistka), Macieja Janowskiego (żużlowiec), Magdę Stysiak (siatkarka).

Świat nadal potrzebuje trochę czasu, by wrócić do normalności. Wings for Life World Run po raz drugi wystartuje wyłącznie dzięki aplikacji mobilnej, ale zadbamy, by uczestnicy poczuli atmosferę jedności i wspólnie mogli przeżywać biegowe emocje, których tak bardzo już wszystkim brakuje. – zapewnia Paweł Januszewski, dyrektor sportowy Wings for Life World Run.

Od pierwszej edycji Wings for Life World Run w 2014 roku, w biegu uczestniczyło 700 000 osób, reprezentujących 195 narodowości, a Fundacja zgromadziła prawie 30 milionów euro. Ufundowane terapie już teraz zaczynają przynosić pierwsze rezultaty. Więcej o sukcesach Wings for Life przeczytasz na www.wingsforlife.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*