Agnieszka Adamek pozostaje w #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

To bardzo dobra wiadomość dla kibiców wrocławskiej siatkówki. W szeregach drużyny pozostaje jedna z czołowych siatkarek, czyli Agnieszka Adamek. Dla utalentowanej libero będzie to drugi sezon w stolicy Dolnego Śląska.

Adamek w latach 2017-2018 broniła barw drugoligowego MKS-u Polonii Świdnica, później również przez taki sam okres czasu występowała w DPD Legionovii Legionowo. Do Wrocławia przeniosła się w 2020 roku. Szybko stała się podstawową libero zespołu. Od objęcia sterów przez Dawida Murka zawsze wychodziła w wyjściowym składzie. Przez cały sezon prezentowała wysoki, a co najważniejsze stabilny poziom. 25-latka charakteryzuje się niezwykłą pracowitością i skromnością.

W dawnych czasach mury służyły między innymi do celów obronnych. Defensywa jest również niezwykle ważna w siatkówce. Agnieszka wielokrotnie broniła ważne piłki oraz udowodniła swoje umiejętności w przyjęciu. Libero jest pierwszą zakontraktowaną siatkarką, która będzie występowała w barwach #VolleyWrocław w sezonie 2021/2022. Wcześniej klub poinformował o pozostaniu na stanowisku pierwszego trenera przez Dawida Murka. W nadchodzącym sezonie drużynie będzie przyświecało wyjątkowe hasło, czyli #MuremZaMurkiem. Każda siatkarka jest swego rodzaju „cegiełką”, które razem będą fundamentem przysłowiowego, siatkarskiego muru.

Bardzo cenię sobie współpracę z trenerem Murkiem zarówno jeśli chodzi o wiedzę i przekazywane doświadczenie, jak również dobrą energię, którą “zaraża” w trakcie treningów i meczów. #Volley Wrocław stale rozwija się pod każdym względem i cieszę się, że wspólnie możemy iść do przodu. Wiem, że dobrze wykorzystałam poprzedni sezon i jestem przekonana, że ten nadchodzący będzie jeszcze lepszy w moim wykonaniu. Już nie mogę się doczekać pierwszego meczu z udziałem kibiców – powiedziała Agnieszka Adamek, libero #VolleyWrocław

Bardzo cieszę się, że udało się przedłużyć kontrakt z Agnieszką Adamek. To solidne wzmocnienie na pozycji libero. Wielokrotnie podziwialiśmy jej szarże w obronie, wielokrotnie nagradzana została nagrodą najlepiej broniącej naszego partnera TU Europa. Mocno liczę na jeszcze lepsze występy Agnieszki w kolejnym sezonie, bo wiem, że to jedna z tych siatkarek, która nigdy nie odpuszcza – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Kibice drużyny powinni z uwagą śledzić portale #VolleyWrocław, ponieważ już niedługo klub będzie informował o kolejnych transferach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*