Mistrzostwa Europy w kajakarstwie już za 2 tygodnie

Informacja prasowa tekst Maciej Młodzik , zdjęcie archiwalne

Już za 2 tygodnie, w dniach 3 – 6 czerwca na Torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie i parakajakarstwie.

W Poznaniu wystartują zawodnicy z 31 państw: Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Gruzja, Węgry, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Mołdawia, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina.

W konkurencjach parakajakarzy wystartują przedstawiciele 13 europejskich krajów: Austria, Białoruś, Hiszpania, Francja, Niemcy, Węgry, Izrael, Włochy, Polska, Portugalia, Serbia, Szwecja, Ukraina.

Impreza stanowi ważny punkt w tegorocznym kalendarzu imprez kajakowych. Regaty będą jednocześnie ostatnim, międzynarodowym sprawdzianem przed wylotem ekip na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dlatego można spodziewać się, że do Poznania przyjadą najlepsi kajakarze Starego Kontynentu.

Wśród uczestników Mistrzostw Europy dużą grupę stanowić będą polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej światowej czołówki. Na poznańskiej Malcie nie zabraknie oczywiście reprezentantów poznańskich klubów kajakowych.

W środę 26 maja o godzinie 12.00 w sali audiowizualnej na Torze Regatowym Malta
(ul. Wiankowa 3) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca mistrzostw. Wezmą
w niej udział m.in. Prezydent Miasta Poznania oraz Prezesi Polskiego i Wielkopolskiego Związku Kajakowego.

Zawody zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznych oraz regulaminem ECA dotyczącym Covid-19.

Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w tym roku w Poznaniu

W tym roku Poznań będzie również organizatorem dwóch innych dużych imprez międzynarodowych:

24-27 czerwca na torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie. Do Poznania przyjedzie około 800 zawodników
z 44 krajów.

Sierpień to czas Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). Zawody odbędą się od 12 do 15 sierpnia. Ostatnie wyścigi smoczych łodzi na Malcie można było oglądać w 2014 roku – były to Mistrzostwa Świata ICF Smoczych Łodzi. Podczas tegorocznych zawodów zawodnicy rywalizować będą na łodziach 20-osobowych i 10-osobowych, rozegrane zostaną 63 konkurencje na dystansie 200 m, 500 m i 2000 m. W sumie rozdanych będzie aż 3 618 medali.

Więcej informacji www.wzkaj.poznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*