Wypart na dłużej w Śląsku

Biuro Prasowe Śląsk Wrocław tekst , zdjęcia Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wychowanek Śląska Wrocław zostaje w klubie na kolejne lata. Kontrakt z Olivierem Wypartem został przedłużony do końca czerwca 2024 roku.

Lewy obrońca jest zawodnikiem wrocławskiego klubu już od ponad 10 lat, przeszedł większość szczebli w Akademii Śląska Wrocław, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów w 2019 roku. W tym sezonie jest ważną częścią drugiej drużyny WKS-u, rywalizującej w eWinner 2. Lidze. Jak na razie rozegrał 23 spotkania.

– Śląsk to dla mnie wyjątkowy klub, jestem jego wychowankiem, trenuje tu już wiele lat i bardzo cieszę się, że podpisałem kontrakt do 2024 roku. Zamierzam dawać z siebie wszystko i walczyć o swoje szanse w pierwszym zespole – mówi 20-letni defensor.

Wypart nie zadebiutował jak na razie w PKO Ekstraklasie, ale znalazł się chociażby w kadrze na zimowy obóz przygotowawczy Śląska w Turcji, gdzie wystąpił w jednym ze sparingów. Rundę wiosenną utrudniały mu kontuzje, ale gdy wrócił do gry w drugim zespole, nadal prezentował wysoką formę.

– Olivier to bardzo zdolny zawodnik, który na każdym etapie rozwoju w naszej akademii potwierdzał spory potencjał. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonał i cieszymy się również dlatego, że jego przykład wyraźnie pokazuje, jak dużą wartość dla młodych piłkarzy może nieść możliwość występów w drugim zespole na poziomie eWinner 2. Ligi. Liczymy, że przez kolejne lata będzie robił stałe postępy i w przyszłości stanie się ważnym graczem pierwszej drużyny WKS-u – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.
Kontrakt Oliviera Wyparta z klubem został przedłużony do końca czerwca 2024 roku. Gramy dalej!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*