Kolejne sukcesy Akademii Judo- Jan Czerniawski Mistrz Polski w Judo

Informacja prasowa Akademia Judo Poznań tekst i zdjęcia

Pracowity weekend za Akademią Judo! Kolejnymi zawodami , w których nasi zawodnicy brali udział to Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo.
Opłacało się jechać na drugi koniec Polski. W Suwałkach  zawodnicy Akademii Judo dzielnie walczyli ale największym sukcesem może pochwalić się Jan Czerniawski .Wywalczył Mistrzostwo Polski!
Świetnie zaprezentowali się także: Damian Kubiak- który staną tuż za podium VII miejsca zajęli Oskar Dombrowski oraz Olech Pilka.

Zawodnicy tuż po Mistrzostwach Polski w Suwałkach pojechali do Gdyni na Judo Baltic Cup- Camp Szkoleniowy 31.05-01.06, gdzie przygotowują się do kolejnych turniejów.
Na miejscu czekała na nich część drużyny, która wystartowała w Judo Baltic Cup 28-30.05.2021  (Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych)
Na tych zawodach w kategorii Młodzików na wyróżnienie zasługują Alicja Nowczyk, która zajęła 5 miejsce oraz Jakub Kobyliński i Nikola Pikosz, którzy uplasowali się na 7 miejscu. W kategorii juniora młodszego najlepiej uplasowała się Anna Zakrzewska zajmując 1 miejsce. Piąte
miejsca wywalczyli Marcelina Romaniuk i Vitalii Ambroziak.

29 maja 2021 w Rawiczu odbył się Festiwal Funny Judo, na który pojechała kolejna grupa treningowe. Najmłodsze dzieci, które stawiają pierwsze kroki na turniejach. Dla niektórych były to pierwsze wyjazdowe zawody, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z podopiecznych.
Do Rawicza pojechało siedmiu zawodników i przywieźliśmy 7 medali! Zawodnicy walczyli pod okiem trenerki Angeliki Kowalczyk.
Zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Złoto:
-Amalia Szrama
Srebro:
-Zuzanna Waligórska
-Antoni Heizer
-Cyryl Bartkowiak
-Alan Matuszewski
-Wiktor Kobyliński
Brąz:
-Amelia Wolska

Kolejne nadzieje Polskiego Sportu i Judo rosną!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*