Wysoka wygrana i pożegnania

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst i zdjęcie

Na zakończenie sezonu w towarzyskim spotkaniu pokonaliśmy I-ligową Resovię Rzeszów 10:1. Potyczka była okazją do przetestowania nowych zawodniczek, ale i podziękowania tym, które opuszczają nasz klub.

W niedzielę po raz ostatni w zielono-czarnych barwach obejrzeliśmy Ewelinę Kamczyk, która od początku spotkania pełniła rolę kapitana drużyny, a już w 3. minucie zaliczyła asystę przy golu Patricii Hmirovej.

Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Marcjanna Zawadzka. Rywalki bardzo szybko zdołały odpowiedzieć na to trafienie za sprawą gola Karoliny Bednarz, ale po chwili do siatki trafiła ta, która przyzwyczaiła do strzelania dużej liczby goli, czyli Ewelina Kamczyk.

Autorką czwartego trafienia była występująca na co dzień w drużynie naszych juniorek, Nikola Dębińska, a tuż przed opuszczeniem murawy na 5:1 podwyższyła Ewelina Kamczyk. Na przerwę zeszliśmy zaś przy jeszcze wyższym prowadzeniu, bo tuż przed końcem połowy swoją bramkę z rzutu wolnego ustrzeliła Emilia Zdunek.

Dziesięć minut po wznowieniu gry do siatki Resovii trafiła nasza nowa zawodniczka, Zofia Giętkowska. Kwadrans później dublet skompletowała zaś Marcjanna Zawadzka. Do końca meczu trafiliśmy jeszcze dwa razy. Najpierw gola strzeliła Patrycja Rżany, a wynik w 90. minucie ustaliła Roksana Ratajczyk.

Co ważne, w niedzielę pożegnaliśmy również naszą defensorkę, Małgorzatę Grec, która również zdecydowała się na transfer zagraniczny.

GKS Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 10:1 (6:1)

Bramki: Hmirova 3’, Zawadzka 7’, 70’, Kamczyk 15’, 30’, Dębińska 23’, Zdunek 45′, Giętkowska 55’, Rżany 80’, Ratajczyk 90′ – Bednarz 10’.

Górnik: Palińska (30’ Banaszkiewicz (65’ Zielińska)) – Giętkowska, Górnicka (60’ Kaczor), Siwińska (30’ Zdunek (60’ Osińska)), Zając (60’ Dyguś), Zawadzka (71’ Omelianowicz), Frontczak (60’ Głąb), Dębińska (46’ Osajkowska), Hmirova (30’ Duchnowska (71’ Jezioro)), Kamczyk (30’ Kazanowska (60’ Rżany)), Karczewska (30’ Ratajczyk).

Małgorzata Grec żegna się z Górnikiem

W nowym sezonie w naszych barwach nie będziemy już oglądać Małgorzaty Grec. Piłkarka, której kontrakt obowiązywał do zakończenia kampanii 2020/2021, zdecydowała się na transfer zagraniczny.

– Już wcześniej planowałam zmianę klubu. Mimo kontuzji trzymałam się swojej decyzji i jestem gotowa na ten krok – mówi Małgorzata Grec.

Grec do Górnika dołączyła w lipcu 2018 roku. Z naszym klubem dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski w 2020 roku.

– Gdyby nie ta drużyna, na pewno nie mogłabym cieszyć się z tych sukcesów. Dzięki dobremu przygotowaniu, jakie otrzymałam w AZS-ie Wrocław, byłam w stanie rywalizować w zespole mistrza Polski. Jestem wdzięczna trenerom, szczególnie Piotrowi Mazurkiewiczowi, który sprowadził mnie do Łęcznej i dał mi szansę. Niestety nie miałam okazji pracy z trenerem Robertem Makarewiczem, ale również dziękuję mu za ten wspólny czas. Dziękuję oczywiście także zarządowi i pracownikom klubu, kibicom, drużynie oraz trenerowi Pawłowi Wolińskiemu – podkreśla Grec.

Przypomnijmy, że od marca obrończyni leczy uraz stawu skokowego, którego doznała w ligowym starciu z AZS UJ Kraków.

Gosi życzymy powodzenia na nowym etapie kariery!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*