Lotto Plaży Wolności Poznań 2021 ponownie nad Jeziorem Rusałka

Informacja prasowa Lotto Plaża Wolności tekst Jacek Kubiak , zdjęcia Bernard Guziałek

Siatkarskie emocje po raz kolejny zagoszczą nad Jeziorem Rusałka. Lotto Plaża Wolności Poznań 2021 wraca do rangi Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Nie zabraknie również atrakcji dla amatorów.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2021 podobnie jak przed rokiem odbędzie się nad Jeziorem Rusałka. Impreza składać się będzie z dwóch części – w ostatni weekend czerwca plaża dostępna będzie dla osób, którzy siatkówkę plażową traktują jako pasję. Tydzień później – od 2 do 4 lipca – na boiska wybiegną zawodowcy, którzy powalczą o punkty rankingowe w Eliminacjach Mistrzostw Polski. – Poprzednia edycja naszego wydarzenia pokazała, że Rusałka to wspaniałe miejsce do letnich dyscyplin sportu. Siatkówka plażowa obroniła tam się świetnie, dlatego ponownie zapraszam kibiców w to wspaniałe miejsce – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2021.

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej wracają do Poznania

Po czterech latach przerwy Lotto Plaża Wolności Poznań 2021 powraca do cyklu Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Oznacza to, że kibice nad Rusałką będą mieli okazję podziwiać najlepsze krajowe duety, które powalczą o punkty rankingowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Jesteśmy bardzo dumni z ubiegłorocznej formuły imprezy – wspomina Damian Lisiecki. – Czujemy jednak, że nasza dyscyplina sportu potrzebuje większej ilości turniejów oficjalnych. Stąd decyzja, by w tym roku powrócić do Mistrzostw Polski – dodaje czterokrotny triumfator tych rozgrywek.

W piątek 2 lipca, od rana odbędą się kwalifikacje do Turnieju Głównego. Ten trwać będzie przez kolejne dwa dni, by w niedzielne popołudnie wyłonić najlepsze zawodniczki i zawodników imprezy.
Rozpoczęłyśmy sezon plażowy w Poznaniu od zwycięstwa w Chwiałce Volley 2021, z przyjemnością znów tu przyjedziemy by ponownie zmierzyć się z najlepszymi – mówi Kinga Legieta, która wraz ze swoją partnerką zajęła piąte miejsce na World Tourze w Sofii. – Panuje tutaj świetny klimat do uprawiania siatkówki, zawsze chętnie tu wracamy. Mamy nadzieję, że pójdzie nam równie dobrze jak w maju – dodaje Aleksandra Gromadowska, reprezentantka ekstraklasowego #Volley Wrocław.

Dzięki wsparciu partnerów – Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2021 przygotowali atrakcyjne nagrody, które przyciągną do stolicy Wielkopolski najmocniejsze drużyny z całej Polski. Pula nagród wynosi łącznie 24000 złotych. Dzięki temu impreza będzie trzygwiazdkowa – jest to najwyższa ranga dla Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Wydarzenie wsparły również Remondis Sanitech, Veolia i Terlan.

Turnieje dla wszystkich

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2021 przygotowali również możliwość rywalizacji dla osób, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, ale nie są one jeszcze gotowe na walkę w Mistrzostwach Polski. W dniach 26-27 czerwca będą one miały możliwość gry w turniejach otwartych dla chętnych. W harmonogramie zaplanowano zawody w kategorii młodzieżowej, żeńskiej, męskiej i mieszanej. Więcej informacji o imprezie dostępnych jest na stronie www.feniksplay.pl.

Harmonogram LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021:

26 czerwca: turniej młodzieżowy i par mieszanych

27 czerwca: turniej żeński i męski

2 lipca: kwalifikacje do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

3 lipca: turniej główny Mistrzostw Polski

4 lipca: mecze finałowe Mistrzostw Polski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*