Kolejna wicemistrzyni Polski dołącza do #VolleyWrocław!

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

#VolleyWrocław wzmacnia się przed kolejnym sezonem walki o mistrzostwo Polski. Do biało-zielonego temu dołącza Anna Kaczmar. Rozgrywająca to aktualna wicemistrzyni Polski, jednak to nie jest jej jedyne osiągnięcie. Doświadczona siatkarka ma na swoim koncie kilka wiele tytułów oraz indywidualnych nagród. Teraz wraz z Adrianną Szady będzie kierowała grą wrocławskiej drużyny.

Anna Kaczmar to polska rozgrywająca pochodząca z Bielska-Białej. Urodziła się 26 września 1985. Karierę seniorską rozpoczęła od występów w miejscowym klubie, czyli BKS Aluprof Bielsko-Biała. Z tym zespołem zdobyła: złoty, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski, a także również Puchar Polski. Tam występowała do 2011 roku.

W następnym sezonie zasiliła szeregi PTPS Piły. W sezonie 2012/13 reprezentowała Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. W tym czasie zdobyła Puchar CEV. Dalej jej kariera toczyła się w klubie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza oraz PGE Atom Trefl Sopot. Z tym drugim zespołem w 2015 roku została wybrana najlepszą rozgrywającą Pucharu CEV. Kaczmar w latach 2016-2018 była pierwszą rozgrywającą Developresu SKYRES Rzeszów i wywalczyła dla klubu pierwszy, historyczny, brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2018/2019 przeniosła się do włoskiej Serie A – Cuneo Granda Volley, aby wrócić do rzeszowskiej drużyny w 2019 roku. Od tego czasu dwukrotnie na jej szyi zawisł srebrny medal Mistrzostw Polski.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę grać we Wrocławiu. Zapowiada się na dobry czas spędzony z ambitnymi ludźmi. Wierzę, że nasza gra będzie sprawiać wiele przyjemności i przysporzymy naszym kibicom wiele radości – skomentowała Anna Kaczmar, nowa rozgrywająca #VolleyWrocław

Cieszę się, że Ania przyjęła naszą propozycję gry w #VolleyWrocław. To niezwykle doświadczona rozgrywająca, mająca sukcesy na swoim koncie. Nie bez powodu jest jeszcze jedna radość po naszej stronie, bowiem Ania grała w zeszłym sezonie z Olą Rasińską w jednej drużynie, gdzie zdobyły wicemistrzostwo Polski. To na pewno pomoże obu siatkarkom szybciej zaaklimatyzować się w nowym zespole i będzie to wartość dodana już na początku przygotowań – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Anna Kaczmar dzięki swojemu doświadczeniu będzie silnym filarem biało – zielonej drużyny. To kolejna ważna siatkarka w murze Dawida Murka, który poprowadzi zespół wraz z Mateuszem Żarczyńskim. Na ten moment drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek i Magdalena Hawryła, rozgrywająca Adrianna Szady, atakująca Aleksandra Rasińska oraz libero – Agnieszka Adamek. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*