Kapitan zostaje w PGE Skrze Bełchatów! (AUDIO)

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcia i dźwięk

Kolejny mistrz świata zdecydował się na pozostanie w PGE Skrze. Grzegorz Łomacz, kapitan bełchatowskiej drużyny, będzie reprezentował barwy klubu w kolejnym sezonie!

Łomacz gra w PGE Skrze od sezonu 2017/2018. Zaraz po przyjściu do bełchatowskiego klubu wywalczył Superpuchar Polski, a na koniec sezonu na jego szyi zawisł złoty medal mistrzostw kraju. W kolejnym rozgrywający PGE Skry wraz z kolegami wywalczył kolejny Superpuchar oraz brązowy medal Ligi Mistrzów.

Siatkarz ma również wiele trofeów reprezentacyjnych, na czele ze złotym medalem mistrzostw świata z 2018 roku. Ponadto może pochwalić się krążkami Uniwersjady czy Pucharu Świata. Od kilku lat regularnie jest powoływany do reprezentacji Polski, a teraz walczy o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Od sezonu 2020/2021 Łomacz jest również kapitanem PGE Skry. Siatkarz dobrze czuje się w Bełchatowie, dlatego kiedy otrzymał propozycję przedłużenia swojego kontraktu, bez wahania się zgodził i będzie reprezentował żółto-czarne barwy przez kolejny rok.

– W Bełchatowie czuję się jak w domu i ogromnie się cieszę, że będę mógł kontynuować swoją przygodę z PGE Skrą. Nie była to trudna decyzja, od chwili otrzymania oferty do złożenia podpisów minęło zaledwie kilka dni. Wciąż czuję duży niedosyt, bo z takim zespołem jesteśmy w stanie wygrywać jeszcze więcej i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie dołożymy kolejne trofea do kolekcji klubu – mówi Grzegorz Łomacz.

– Cieszę się, że reprezentant Polski, który prowadzi naszą grę od trzech sezonów, podjął decyzję, że będzie kontynuował swoją karierę w Bełchatowie, mimo że miał inne oferty. To bardzo ważna postać w zespole, nie tylko ze względu na pozycję na boisku. Jest też kapitanem PGE Skry i mam nadzieję, że przy jego udziale zespół będzie prezentował bardzo dobrą siatkówkę i włączymy się ponownie do walki o medale PlusLigi w przyszłym sezonie – dodaje Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Łomacz aktualnie przebywa w Rimini, gdzie wspólnie z reprezentacją Polski walczy o triumf w Lidze Narodów.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Grzegorz Łomacz: Chcę wywalczyć kolejne trofea (AUDIO)

– Mam nadzieję, że w tym najbliższym sezonie dołożymy do naszej kolekcji minimum jedno trofeum – mówi Grzegorz Łomacz, rozgrywający i kapitan PGE Skry, który przedłużył kontrakt z klubem.

Chyba spodobało Ci się w Bełchatowie, skoro zostajesz na kolejny sezon?
Grzegorz Łomacz:
 – Jasne, że podoba mi się w Bełchatowie. Czuję się tutaj jak w domu i ogromnie się cieszę, że będę mógł kontynuować swoją przygodę z PGE Skrą.

Długo się zastanawiałeś?
– Nie była to trudna decyzja. Tak naprawdę od czasu kiedy otrzymałem ofertę z PGE Skry a momentem podpisania wszystkich dokumentów minęło zaledwie kilka dni. Teraz mogę się z tego tylko cieszyć.

Z PGE Skrą wywalczyłeś na razie mistrzostwo, dwa Superpuchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów. Chcesz więcej?
– Wciąż czuję niedosyt, bo pomimo tych sukcesów czuję, że z takim zespołem możemy wygrywać jeszcze więcej i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie dołożymy do tego jeszcze kilka trofeów.

Jaki to będzie sezon dla PGE Skry Bełchatów?
– Na pewno lepszy, niż poprzedni. Czujemy niedosyt, bo nie zdobyliśmy medalu PlusLigi, ale jak zawsze PGE Skra będzie się biła o najwyższe cele i mam nadzieję, że w tym najbliższym sezonie dołożymy do naszej kolekcji minimum jedno trofeum.

Zbliżają się igrzyska olimpijskie…
– W kadrze panuje bardzo dobra atmosfera. Czasem przychodzi zmęczenie, ale bardziej to fizyczne, niż psychiczne. Czujemy się tutaj ze sobą bardzo dobrze. W tym sezonie mamy wyjątkową atmosferę, jaką są igrzyska olimpijskie, a to przecież marzenie każdego sportowca, również i moje. Zrobię wszystko, by znaleźć się w grupie, która poleci do Tokio.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*