Klubowe Mistrzostwa Świata w smoczych łodziach odwołane

Informacja prasowa WZK tekst Maciej Młodzik , zdjęcie /WZK

16 czerwca 2021 roku decyzją Zarządu Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF) zaplanowane na 12-15 sierpnia 2021 roku Klubowe Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi zostały odwołane.

Do rozpoczęcia regat pozostało zaledwie 55 dni. Na zawody zgłosiło się już ponad 1200 zawodników z 35 klubów z 2 kontynentów. Komitet organizacyjny prowadził przygotowania planowo oraz, co było widoczne podczas regat Mistrzostw Europy, konsekwentnie realizował ostre wytyczne związane z COVID-19. Organizatorzy mieli również podpisane umowy sponsorskie i partnerskie z wieloma firmami i instytucjami.

Warto również przypomnieć, że zakończone 6 czerwca br. w Poznaniu Mistrzostwa Europy seniorów w kajakarstwie zakończyły się sukcesem organizacyjnym, a organizatorzy otrzymali szereg pozytywnych ocen płynących zarówno od przedstawicieli europejskich władz jak
i samych uczestników. Wówczas komitet organizacyjny miał zaledwie trzy tygodnie na organizacje tej imprezy, po tym jak Duisburg (Niemcy) wycofał się z ich organizacji. Sytuacja ta pokazała, że nawet w tak krótkim czasie jesteśmy wstanie zorganizować imprezę na najwyższym sportowo poziomie.

Niestety, Zarząd Światowej Federacji Kajakowej zadecydował, że w związku z wieloma problemami z podróżowaniem, brakiem możliwości treningów całych drużyn oraz niedostateczną ilością zgłoszeń Klubowe Mistrzostwa Świata w smoczych łodziach zostaną odwołane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*