Jakub Macyra dołącza do Jastrzębskiego Węgla

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel tekst i zdjęcia , dźwięk

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Jakub Macyra. Kontakt z 26-letnim środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

– Moim celem jest przede wszystkim rozwój i udowodnienie, że sam sobie zapracowałem na to miejsce i pokazanie, że potrafię grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Jest to dla mnie ogromna szansa, ale i zaszczyt, że będę mógł występować w drużynie mistrza Polski – mówi nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Pochodzący z Ostródy zawodnik przychodzi do Jastrzębskiego Węgla z klubu występującego w Tauron 1. Lidze AZS AGH Kraków. Łącznie na zapleczu PlusLigi spędził trzy sezony, w trakcie których rozegrał 73 mecze i zdobył w nich 451 punktów (31 asów, 103 punkty blokiem). Jego największa liczba zdobytych punktów w jednym meczu wynosi 15 „oczek” (starcie z BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2019/2020).

W sezonie 2018/2019 w barwach MKS Ślepsk Malow Suwałki wywalczył awans do PlusLigi. Za sobą ma już też debiut na parkietach PlusLigi. W sezonie 2014/2015 będąc zawodnikiem AZS Częstochowa czterokrotnie pojawiał się w meczach o ligową stawkę. W 2014 roku był powoływany do reprezentacji Polski U-20.

– Nasz sztab szkoleniowy ma dobre rozeznanie, jeśli chodzi o zawodników z niższych lig, dlatego ufam, że i tym razem ich wiedza w tym zakresie się sprawdzi. Przykład Jakuba Buckiego jest najlepszym dowodem na to, że również w tych teoretycznie słabszych zespołach czy na niższych szczeblach rozgrywek można znaleźć wartościowych siatkarzy – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Macyra

Ur. 22.07.1995r. w Olsztynie

Wzrost: 202 cm

Waga: 100 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Przebieg kariery: AZS Częstochowa, AZS Stal Nysa, AZS UWM Olsztyn, Energa Net Ostrołęka, MKS Ślepsk Suwałki, AZS AGH Kraków, Jastrzębski Węgiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*