Poznań Hussars Ladies po raz czwarty Mistrzyniami Polski !

Informacja prasowa Poznań Hussars Ladies tekst Marcin Basiński , zdjęcia Elżbieta Skowron

W minioną sobotę na stadionie Polonii Poznań odbyły się mecze finałowe Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Walkirii Katowice, pokonując drużynę Lax-Warriors Września, natomiast w finale Poznań Hussars Ladies wygrały pojedynek z Panthers Wrocław, zdobywając tym samym czwarty tytuł Mistrzyń Polski w lacrosse.

Pierwsze na boisko wybiegły drużyny z Wrześni i Katowic. Było to ich czwarte spotkanie w tym sezonie, a wszystkie do tej pory kończyły się wygraną Lax-Warriors. Różnica bramek zawsze była jednak niewielka co zapowiadało bardzo zacięte i wyrównane spotkanie o brązowy medal. Pierwsze dwie bramki strzeliły zawodniczki z Wrześni, ale Walkirie nie pozwoliły im uciec na więcej niż dwa gole. Czterokrotnie na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy, a wszystko zdecydowało się w ostatniej kwarcie. Na 10 minut przed końcem spotkania na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszły zawodniczki z Katowic. Drużyna z Wrześni do końca walczyła o odrobienie strat i upragnione zwycięstwo, ale ostatecznie to Walkirie Katowice wygrały ten mecz 9:8 i zajęły najniższe miejsce na podium.

Pojedynek finałowy to kolejne w ostatnich latach spotkanie pomiędzy Poznań Hussars Ladies i zawodniczkami z Wrocławia, od tego sezonu występującymi w barwach Panthers Wrocław. Emocji w tych meczach nigdy nie brakowało, dlatego kibice zgromadzeni na stadionie Polonii Poznań oraz oglądający relację na LAX tv mogli być pewni, że zobaczą zacięty pojedynek i damski lacrosse w najlepszym wykonaniu. Wynik otworzyły Pantery, wychodząc na prowadzenie już w pierwszych sekundach spotkania. Kolejne minuty to już jednak gra zawodniczek z Poznania, którą mogliśmy obserwować w pierwszych turniejach tego sezonu. Świetna dyspozycja Klaudii Majorczyk na wznowieniach, wysoki pressing i walka o każdą piłkę, skuteczne akcje w ataku i wynik 6:2 na koniec pierwszej kwarty. Druga część spotkania to potwierdzenie znakomitej formy całej poznańskiej drużyny i kolejne bramki, które pozwoliły zejść na długą przerwę z prowadzeniem 9:2. Hat tricka w pierwszej połowie meczu zdobyła Magdalena Pietrzak. Zawodniczki z Wrocławia starały się odrobić straty w drugiej połowie strzelając 5 bramek, jednak Poznanianki nie zamierzały oddać prowadzenia i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Poznań Hussars Ladies 15:7. Tytuł Mistrzyń Polski w lacrosse zostaje w Poznaniu!

Bramki dla Poznań Hussars Ladies strzelały: Magdalena Pietrzak (4), Klaudia Majorczyk (3), Maria Grala (3), Anna Walas (2), Olga Narczewska (2), Zuzanna Stasiak (1)

Wraz z medalami rozdane zostały również nagrody indywidualne za cały sezon. Wyróżnione zostały następujące zawodniczki Poznań Hussars Ladies:

  • Iga Sobolewska – najlepszy obrońca sezonu
  • Zuzanna Stasiak – najlepszy napastnik i najlepszy młodzieżowiec sezonu
  • Maria Grala – najlepsza zawodniczka sezonu

Gratulujemy!

Wszystkich, którzy chcieliby zagrać w lacrosse zapraszamy na rekrutację do Poznań Hussars, która rusza już jutro. Klub prowadzi nabór do sekcji męskiej, damskiej oraz juniorek. Więcej informacji na profilach Poznań Hussars i Poznań Hussars Ladies na facebooku.

Mecz Poznań Hussars Ladies – Lax-Warriors Września

Mecz o III miejsce Lax-Warriors Września – Walkirie Katowice 

Mecz o I miejsce Poznań Hussars Ladies – Panthers Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*