Ewa Kwiatkowska dołącza do naszego zespołu

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

Nasza nowa środkowa to złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski w barwach ŁKS-u w latach 2018-2020. 

Ewa Kwiatkowska urodziła się w Szczecinie i swoją karierę zaczynała w tamtejszym Piaście później w latach 2006-2012 reprezentując również pobliski PSPS “Chemik” Police i walcząc w jego barwach o awans do ekstraklasy. Upragniony awans Chemik wywalczył sezon później, ale Ewa grała już wtedy w Jedynce Aleksandrów Łódzki. Kolejne dwa sezony spędziła w dwóch różnych klubach, najpierw w Zawiszy Sulechów a później na krótko wracając do grającego już w najwyższej klasie rozgrywkowej Chemika.

Przed sezonem 2016/17 trafiła do ekstraklasowego beniaminka – ŁKS-u Commercecon Łódź. Okazało się, że zadomowiła się w Łodzi bardzo szybko stając się pewnym punktem zespołu, którego barw broniła przez cztery kolejne sezony zostając trzykrotną medalistką Mistrzostw Polski. Łącznie dla łódzkiego klubu zdobyła 649 punkty, z czego 143 blokiem i 45 zagrywką.

W naszym zespole Ewa Kwiatkowska dołącza na środku do Justyny Łukasik i Oli Cygan. Kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Oliwia Bałuk, Sylwia Kucharska i Emilia Mucha, z kolei nowymi zawodniczkami będą Ewelina Żurowska, Natalia Gajewska, Karolina Drużkowska, Ola Dudek, Kinga Wysokińska i Oriana Miechowicz. Zespół poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan, Ewa Kwiatkowska

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener),

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*