Koki Hinokio zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! Kacper Lepczyński z nowym kontraktem!

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcia

Z radością informujemy, że nowym piłkarzem KGHM Zagłębia został Koki Hinokio. 20-letni Japończyk podpisał z naszym Klubem 3-letnią umowę. Mierzący 165 cm wzrostu zawodnik występuje na pozycji skrzydłowego oraz ofensywnego pomocnika.

Hinokio to wychowanek japońskiego zespołu Kyoto Shiko S.C., choć do Polski trafił z drużyny Kumiyama High School. Sezon 2019/2020 rozpoczął jeszcze jak rezerwowy I-ligowego Stomilu, ale z biegiem czasu stawał się coraz ważniejszą postacią olsztyńskiej drużyny i od 25. kolejki nie oddał miejsca w wyjściowej jedenastce. Sezon zakończył z dorobkiem 18 występów w Fortuna I lidze i dwoma golami na koncie.

W zakończonych niedawno rozgrywkach Koki był już liderem Stomilu, dla którego rozegrał 31 spotkań okraszonych pięcioma trafieniami i trzema asystami. Przede wszystkim jednak dał się poznać jako błyskotliwy zawodnik z dobrą techniką, który jedną akcją potrafi przesądzić o losach spotkania.

Koki, witamy w Lubinie i życzymy powiedzenia!

Kacper Lepczyński z nowym kontraktem!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż obrońca Kacper Lepczyński podpisał nowy, dwuletni kontrakt z naszym Klubem!

Kacper do Lubina trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 z Warty Poznań. Młody środkowy obrońca dotychczas występował w trzecioligowych rezerwach. Dziś podpisał nowy kontrakt z Miedziowymi i na stałe zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu, z którym będzie przygotowywał się do nadchodzących rozgrywek PKO Ekstraklasy. Stoper mierzący aż 191 cm wzrostu, w minionym sezonie był ważnym punktem defensywy drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin.

„Kacper, wielokrotnie pokazywał, że zasługuje na szansę w I drużynie. Szkoda, że w poprzednim sezonie stracił trochę czasu przez kontuzję, ale nie zmienia to faktu, że mocno na niego liczymy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.” – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.

Kacper, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*