Babskie Granie 2021

Informacja prasowa WZPN tekst Jagoda Waiss , zdjęcia Elżbieta Skowron

W dniu wczorajszym na poznańskim Golęcinie odbył się kolejny turniej z cyklu Babskie Granie 30+. Wydarzenie organizowane jest przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej od 2019 roku.

W turnieju udział wzięło 6 ekip reprezentujących zespoły z Poznania, Łodzi i Katowic. Drużyny rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. W imprezie udział biorą głównie byłe i obecne piłkarki ale także Panie, które z piłką nie miały wcześniej nigdy do czynienia. Warunkiem udziału w turnieju jest ukończony 30 rok życia jednak regulamin dopuszcza do udziału w każdej drużynie maksymalnie dwie młodsze ale pełnoletnie zawodniczki. Wczorajszy turniej jak zawsze przyniósł mnóstwo piłkarskich emocji ale przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Na boisku znów spotkać się mogły piłkarki, które przed laty reprezentowały barwy Warty/Ateny Poznań, Medyka Konin czy Polonii Poznań. Okazuje się, że piłka nożna bliska jest także poznańskim policjantkom (IPA Poznań), które regularnie biorą udział w turniejach Babskiego grania i za każdym razem zajmują miejsce na podium. Wśród uczestniczek wczorajszego turnieju dało się także zauważyć byłe reprezentantki kraju a gwiazdą niedzielnych zmagań była aktualna Mistrzyni kraju i bramkarka Reprezentacji Polski Anna Szymańska.

Bezkonkurencyjne we wczorajszym turnieju okazały się zawodniczki zespołu Emerytura to Bzdura z Moniką Nowak i Anną Jacewicz na czele, które jeszcze niedawno reprezentowały barwy futsalowego UAM Poznań. Dla Emerytury był to już trzeci triumf w turnieju. Najwięcej emocji przyniosła jednak rywalizacja o trzecie miejsce, gdzie o końcowym wyniku zadecydował ostatni mecz turnieju pomiędzy Fiero! Łódź, a Poznaniakiem team, w którym lepsze okazały się poznanianki i to one sięgnęły po puchar za trzecią lokatę.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkie chętne Panie na przyszłoroczne turnieje babskiego grania w marcu na hali oraz w lipcu na trawie.

Klasyfikacja końcowa – Babskie Granie 30+ 2021:

1. Emerytura to bzdura

2. IPA Poznań

3. Poznaniak team

4. Fiero! Łódź

5. Sanatorium Futbolu

6. Catch the Dream (Katowice)

Najlepsza zawodniczka turnieju:

Patrycja Kwiatkowska (IPA Poznań)

Turniej został objęty Patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”

Część I zdjęć 

Część II zdjęć 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*