Aleksandra Posiewka w Górniku!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst i zdjęcia

Kolejną zawodniczką, która od nowego sezonu będzie broniła zielono-czarnych barw jest Aleksandra Posiewka. Napastniczka związała się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

– To dla mnie ogromny krok naprzód. Chcę rozwijać się piłkarsko, a wiem, że Górnik daje takie możliwości. Jestem zawodniczką, która na boisku szybko podejmuje decyzje i która, mówiąc nieskromnie, jest skuteczna pod bramką rywala. Dam z siebie wszystko, by pomóc Górnikowi w osiągnięciu celów – powiedziała tuż po parafowaniu kontraktu 16-letnia napastniczka.

Posiewka jest młodzieżową reprezentantką Polski. Ostatnio występowała w KKPK Medyku POLOMarket Konin, w którym zdążyła już zadebiutować w Ekstralidze. Wcześniej grała także w barwach AZS PSW Biała Podlaska.

– Ola to piłkarka, którą znam doskonale z młodzieżowych reprezentacji Polski. Na każdym zgrupowaniu dawała o sobie znać – to jeden z większych talentów polskiej piłki kobiecej. Jest usposobiona bardzo ofensywnie i może występować we wszystkich formacjach z przodu. Jej główne atuty to szybkość, inteligencja boiskowa i drybling – opisuje nasz szkoleniowiec, Robert Makarewicz. I dodaje: – Ostatni rok miała nieco stracony z powodu kontuzji więzadeł, ale jest na tyle pracowita, że bardzo szybko doszła do pełni formy. Liczymy na to, że w Górniku jej talent eksploduje.

Przypomnijmy, że już wcześniej do naszego zespołu dołączyły Klaudia Miłek, Zofia Giętkowska, Katja Skupień, Oliwia Frontczak i Marianna Litwiniec. Drużyna treningi przed startem nowego sezonu rozpocznie już w poniedziałek, 12 lipca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*