Tomasz Walczak w Wiśle Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada , zdjęcia Szymon Łabiński

Nowym piłkarzem Wisły Płock został Tomasz Walczak. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z naszym klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Walczak urodził się 17 sierpnia 2005 roku w Płocku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorach Delty Słupno, skąd trafił do Akademii Legii. W połowie sezonu 2018/2019 przeniósł się do Escoli Varsovia Warszawa. Ostatnio występował w drużynie do lat 17, gdzie pełnił też funkcję kapitana swojego zespołu. W minionym sezonie Ekstraligi rozegrał łącznie 21 meczów, w których strzelił aż 29 goli. Co ciekawe, przeciwko rówieśnikom z Wisły Płock zagrał w 4 meczach i zdobył w nich 9 bramek.

Młody płocczanin ma na swoim koncie również liczne powołania na Akademie Młodych Orłów organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz do młodzieżowych reprezentacji Polski. Po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach zagrał 6 października 2018 roku. Debiutując w kadrze U-14 zanotował przeciwko Ukrainie po jednej bramce i asyście. W czerwcu tego roku został z kolei wezwany na zgrupowanie reprezentacji do lat 16. Polacy dwukrotnie zmierzyli się wówczas ze Słowacją, a Walczak trafił do siatki w drugim z tych spotkań.

– Sytuację Tomasza Walczaka monitorowaliśmy od wielu miesięcy. Bardzo zależy nam, aby w akademii Wisły Płock oraz drużynie rezerw grali utalentowani zawodnicy, którzy mogą też mieć szansę na treningi z pierwszą drużyną, a w dalszej perspektywie nawet grę w ekstraklasie. Nie zapominamy jednak o tożsamości. Stąd też gdy tylko nadarzyła się okazja na to, aby pozyskać do klubu zdolnego płocczanina, poczyniliśmy ku temu odpowiednie kroki. Tym bardziej że Tomek wielokrotnie pokazywał, że jest emocjonalnie związany z naszym klubem i miastem. Jeśli chodzi o aspekty sportowe, jak na swój wiek dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, przy czym jest bardzo skuteczny. Nie bez powodu zwrócił w ostatnich miesiącach uwagę nie tylko selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski, ale także zachodnich klubów. Bardzo cieszymy się, że ktoś taki oficjalnie dołącza do niebiesko-biało-niebieskiej rodziny. Dołożymy wszelkich starań, aby sprawił nam w przyszłości wiele radości – powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

– Pomimo wielu ofert z zagranicy oraz z Polski zdecydowałem się wybrać Wisłę Płock, ponieważ ścieżka rozwoju, którą zaproponował mi prezes Tomasz Marzec była najbardziej atrakcyjna. Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Nafciarzami. Od małego moim marzeniem było zagrać w niebiesko-biało-niebieskich barwach – dodał Tomasz Walczak tuż po podpisaniu kontraktu.

Tomek, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*