#VolleyWrocław rozpoczyna przygotowania

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Po wakacyjnej przerwie siatkarki #VolleyWrocław rozpoczynają misję „TAURON Liga sezon 2021/2022”. W poniedziałek 19 lipca wszyscy spotkają się w hali i zainaugurują okres przygotowawczy. O planach na ten czas opowiedział pierwszy trener drużyny Dawid Murek.

W zespole, jak i samym sztabie zaszło sporo zmian. W te rozgrywki drużyna wkracza z hasłem #MuremZaMurkiem. Budując dom czy mur niezwykle ważne są fundamenty. Analogicznie sytuacja wygląda w zespole siatkarskim, gdzie niezwykle ważne są solidne podstawy. Skład tworzy siedem siatkarek z poprzedniego sezonu. Drużynę uzupełniają doświadczone, ale także młode i utalentowane zawodniczki.

Jeżeli chodzi o skład zespołu to zostało z nami 7 dziewczyn, które chcieliśmy bardzo zatrzymać i to nam się udało. Większość nowych siatkarek to połączenie doświadczenia i młodości. Jest też kilka wielkich powrotów. To wszystko daje nam duży potencjał, który mam nadzieję zostanie wykorzystany w 100% – powiedział trener #VolleyWrocław, Dawid Murek

Pomiędzy sezonami siatkarki w większości udały się na urlopy oraz wakacje. Taki odpoczynek i regeneracja jest niezwykle ważna dla zdrowia fizycznego, a także psychicznego. Z czasem został wdrożony indywidualny plan, który podopieczne szkoleniowca Dawida Murka realizowały w siłowni. Nad wszystkim czuwał nowy trener przygotowania motorycznego Bartosz Groffik. Dokładnie 19 lipca zespół spotkał się wspólnie na treningu w hali. Kibice, jeszcze przed startem Tauron Ligi, będą mogli podziwiać reprezentantki #VolleyWrocław na piasku, gdyż na przełomie lipca i sierpnia wrocławianki zagrają w PreZero Grand Prix PLS – rozgrywkach plażowych czwórek, które odbędą w Gdańsku. Później drużyna skupi się już tylko na przygotowaniach do sezonu halowego.

Pierwszy okres przygotowań będzie wyglądał w taki sposób, że nasza uwaga głównie będzie skoncentrowana na treningach w siłowni oraz sali, gdzie będziemy pracować nad techniką. Dodatkowo przeprowadzimy 3 jednostki treningowe na piasku, które nas wprowadzą w turniej w Gdańsku, czyli PreZero Grand Prix. Po tym okresie, tj. 2 tygodniach pracy nasza uwaga będzie dodatkowo skupiona na treningach w sali, gdzie będziemy pracować nad systemem naszej gry, taktyką i dużo gry w szóstkach. Pod koniec sierpnia planowane są sparingi – dodał Dawid Murek

Informacje na temat sparingów oraz rywali #VolleyWrocław będzie podawał na bieżąco. Pierwszą kolejkę w ramach TAURON Ligi siatkarki wrocławskiej drużyny rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie IŁ Capital Legionovia Legionowo. Spotkanie zaplanowano na 25 września. Podopieczne trenera Dawida Murka inauguracyjny, domowy mecz w Hali Orbita zagrają 2 października. Daty te może się jeszcze zmienić, o czym klub będzie informował na bieżąco.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*