Erik Daniel wypożyczony do KGHM Zagłębia

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcie

29-letni Erik Daniel został wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin ze Slovana Bratislava. Czeski skrzydłowy będzie występował w naszym Klubie do zakończenia sezonu 2021/22.

Erik Daniel urodził się 4 lutego 1992 roku. Jako młody zawodnik ostatni etap piłkarskiego szkolenia przeszedł w Slovanie Liberec i to również w tym klubie zadebiutował w seniorskiej piłce. W 2013 roku Czech, posiadający także słowacki paszport przeniósł się do Spartaka Myjava, w którym grał przez kolejne trzy lata. Po tym czasie Daniel związał się z MFK Ruzomberok, w którego barwach rozegrał blisko sto spotkań. Przed startem sezonu 2019/20 piłkarz podpisał umowę ze Slovanem Bratislava. Razem z ekipą „Belasí” wywalczył dwa mistrzostwa Słowacji, a także dwukrotnie sięgnął po krajowy puchar. W poprzednim sezonie Erik Daniel we wszystkich rozgrywkach zanotował łącznie 36 spotkań, które okrasił sześcioma bramkami i dziewięcioma asystami.

29-latek będzie występował w Lubinie przez najbliższy rok, natomiast KGHM Zagłębie będzie mogło również skorzystać z opcji definitywnego wykupu gracza.

Erik, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*