Andrea Kossanyiová wraca do #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst  i zdjęcie  Krystian Janisz

#VolleyWrocław zakończył kompletowanie składu na 2021/2022 i dziś ogłasza ostatni transfer do wrocławskiej ekipy. Nową przyjmującą została Andrea Kossanyiová. Kibice lokalnej drużyny mogą kojarzyć nazwisko tej siatkarki, która przez dwa sezony występowała w stolicy Dolnego Śląska.

Kossanyiová urodziła się w 1993 w czeskiej miejscowości Przybram. W 2012 roku z drużyną z Prościejowa zdobyła srebrny, a w 2010 roku z PVK Olymp Praga brązowy medal mistrzostw swojego kraju. W 2015 roku przyszła do teamu ze stolicy Dolnego Śląska (wtedy jeszcze klub funkcjonował pod nazwą Impel Wrocław) jako niespełna 22-letnia siatkarka. Łącznie Andrea ma na swoim koncie aż 5 mistrzostw i 5 Pucharów Czech (2013, 2014, 2015 i 2018 w barwach VK Agel Prostejov, oraz w 2019 r. z VK UP Olomouc). Ponadto w 2019 r. wraz z drużyną z Ołomuńca wygrała Puchar MEVZA, a więc Środkowoeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarka do Polski powróciła w 2019 roku, zasilając szeregi drużyny BKS BOSTIK Bielsko-Biała, w której rozegrała łącznie 46 spotkań. W pierwszym sezonie gry w bialskich barwach znalazła się w najlepszej „czwórce” punktujących Ligi Siatkówki Kobiet. W 22 meczach zdobyła łącznie 342 punkty (295 punktów atakiem, 35 blokiem, 12 zagrywką). W zakończonych rozgrywkach Tauron Ligi 2020/21 zapisała na swoim koncie 215 „oczek”.

Oprócz osiągnięć klubowych popularna „Kossy” może pochwalić się również sukcesami reprezentacyjnymi. Od kilku lat jest systematycznie powoływana do kadry Czech. W 2010 r. zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy juniorek. Podczas tego turnieju została wybrana najlepszą atakującą. W seniorskiej reprezentacji dwukrotnie wygrała Ligę Europejską (2012 i 2019), a w 2018. roku w tych rozgrywkach zajęła 3. miejsce.

Wrocław wybrałam nieprzypadkowo. Znam tutaj ludzi, którzy siatkówką żyją na okrągło. Znam klub, znam miasto i kibiców. Wracam tutaj z wielką radością – powiedziała Andrea Kossanyiova, przyjmująca #VolleyWrocław.

Bardzo podoba mi się skonstruowana w tym sezonie drużyna i chciałam być jej częścią. Wierzę, że przed nami dobry sezon i nie mogę się doczekać przyjazdu do Wrocławia. A tymczasem pozdrawiam ze zgrupowania kadry Czech, na którym jestem z Grozerem (Mateuszem Żarczyńskim, przyp. red.) – dodaje.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2021/22 prezentuje się następująco:

Trenerzy: Dawid Murek i Mateusz Żarczyński

Przyjmujące: Natalia Murek, Marta Wellna, Aleksandra Gromadowska, Joanna Chorąża i Andrea Kossanyiová

Atakujące: Aleksandra Rasińska, Julia Pańko

Rozgrywające: Adrianna Szady, Anna Kaczmar

Libero: Agnieszka Adamek, Anna Bodasińska

Środkowe: Karolina Fedorek, Izabela Bałucka, Magdalena Hawryła, Julia Stancelewska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*