Emilia Szymczak w Górniku!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst i zdjęcie

Uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek Emilia Szymczak dołącza do Górnika! 15-latka podpisała z naszym klubem dwuletni kontrakt.

Szymczak do tej pory występowała w zespole MUKS Żaki Szczecin, gdzie grała z… chłopcami. – Dzięki temu jestem przyzwyczajona do większej intensywności treningowej. Bardzo mi się to podoba i na pewno pomoże mi to zaadaptować się do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Emilia Szymczak, która co rusz bierze udział w zgrupowaniach Talent Pro, a także młodzieżowych reprezentacji Polski. Aktualnie jest kadrowiczką do lat 17.

– Transfer do Górnika daje mi szansę na dalszy rozwój oraz możliwość trenowania z doświadczonymi zawodniczkami, które występują na co dzień w Ekstralidze – podkreśla piłkarka, która na boisku najlepiej czuje się w środku pomocy. – Uważam, że mam dobry przegląd pola i dobrze rozgrywam piłkę. W tym sezonie chciałabym jak najszybciej zadebiutować w Ekstralidze i pokazać się z jak najlepszej strony oraz przyłożyć się do sukcesów drużyny CLJ U-17 – puentuje młoda pomocniczka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*