JBL Super League Triathlon Poznań wraca nad poznańską Maltę

Informacja prasowa tekst Maria Korcz , zdjęcia Elżbieta Skowron , organizator

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się JBL Super League Triathlon Poznań . W konferencji uczestniczyli Pani dr Ewa Bąk , oraz panowie Wojciech Kruczyński , Jędrzej Solarski i Cris McCormack.

W ramach JBL Super League Triathlon Poznań 2021 , który będzie odbywać się od 17do 19 września 2021 na poznańskiej Malcie , najlepsi w kraju triathloniści zmierzą się w Mistrzostwach Polski na 1/2 dystansu . Oprócz nich do pozostałych startów stanie 1 000 zawodników, w tym także najmłodsi . Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy dla poznańskiego Szpitala im. Degi organizowana wspólnie przez CIECH Tri Tour i Fundację Pho3nix .

O sportowcach trenujących triathlon mówi się , że to ludzie z żelaza . W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów płynąc , jadąc na rowerze i biegnąc . Tegoroczne zawody będą dodatkowo wymagające – zawodnicy staną na starcie pierwszy raz od ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 . Mimo tego swój udział zgłosiło  ponad 1000 śmiałków .

Zmagania odbędą się na trzech dystansach , których meta i start będą mieścić się nad Jeziorem Maltańskim . Na 1/2 dystansu , na który składa się przepłynięcie 1900 m przejechanie rowerem 90 km i przebiegnięcie 21,1km , zawody będą mieć status Mistrzostw Polski . W Poznaniu pojawią się triathloniści z całego kraju . Zawodnicy zmierzą się także na 1/4 dystansu i 1/8 dystansu . Na dystansie 1/4 i 1/2 wystartują również  sztafety . Organizatorzy przewidzieli też trasy dla najmłodszych . W ramach startów PHO3NIX KIDS dzieci urodzone w latach 2013-2015 będą mogły wziąć udział w duathlonie na który składa się bieg na 50 m , przejazd rowerem 1 km i ponownie bieg 100m . Dzieci urodzone w latach 2008-2012 zmierzą się na dostosowanych do ich wieku dystansach trathlonowych; pływanie 100m , rower 2km ,bieg 400m .

Zapisy na zawody są otwarte aż do dnia startu (17.09.2021) lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc pod adresem

https://sts-live.pl/tritour   

Poznański triathlon będzie podsumowaniem akcji charytatywnej prowadzonej przez CIECH Tri Tour , organizatora wydarzeń triathlonowych i Fundację Pho3nix wspierającą młodych sportowców . Za każdego zawodnika , który ukończy triathlon również na trasach dla dzieci , Fundacja Phoenix przekaże 100 zł na rzecz Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi . Natomiast ukończenie 1/2 dystansu , na którym zawody będą miały status Mistrzostw Polski , będzie honorowane wpłatą 400zł

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*