Grzegorz Łomacz: Zrealizowaliśmy nasz plan (AUDIO )

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcia  CEV , dźwięk

Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry, wspólnie z reprezentacją Polski walczy o medale mistrzostw Europy. – Mam nadzieję, że spotkamy się w Katowicach – mówi.

Polska w środę wygrała z Ukrainą 3:0 i awansowała do ⅛ finału z pierwszego miejsca. – Na pewno pozytywnie patrzymy na ten etap. Wygraliśmy wszystkie spotkania, wychodzimy z grupy jako lider. Taki był plan i cieszymy się, że udało się go zrealizować. Teraz jedziemy do Gdańska, ale mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w Katowicach – mówi Łomacz.

Rozgrywający PGE Skry jest głodny gry i cieszy się, gdy może pomóc swojej reprezentacji na boisku. – Nie mnie oceniać swoją postawę, ale cieszę się, że dostałem szansę. Każda minuta spędzona na boisku daje mi ogromną radość – podkreśla Łomacz. – Na szczęście wszyscy jesteśmy zdrowi. Oczywiście są małe urazy, ale nikogo nie wykluczają z gry – mówi rozgrywający bełchatowskiego zespołu i reprezentacji Polski.

Mateusz Bieniek: Na razie wykonaliśmy swoje zadanie (AUDIO)

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mistrzostw Europy z pierwszego miejsca. – Dalej chcemy wygrywać – mówi środkowy PGE Skry Mateusz Bieniek.

Środowym zwycięstwem z Ukrainą Polska przypieczętowała awans jako lider grupy A mistrzostw Europy. – Na razie zadanie jest wykonane. Wygrywamy grupę i przechodzimy dalej z pierwszego miejsca – mówi Bieniek. – Teraz jedziemy do Gdańska, ale dalej chcemy wygrywać. Mam nadzieję, że nasze mecze są coraz lepsze i rośniemy z każdym kolejnym. Oby tak dalej.

Polacy w ⅛ finału zmierzą się z Finlandią, a w ćwierćfinale najprawdopodobniej trafią na Rosjan. – Siatkówka jest teraz tak wyrównana, że najlepsi grają zbliżoną siatkówkę. Każdy może wygrać z każdym – zauważa Bieniek. – Teoretycznie słabsi potrafią ograć tych mocniejszych. Na każdy mecz trzeba wychodzić na 110%, bo tutaj nie ma już słabych przeciwników.

I dodaje: – Słyszeliśmy, jak może wyglądać nasza drabinka, ale naszym celem było zwycięstwo w grupie. Z kim przyjdzie nam dalej grać, to zobaczymy.

Mecze ⅛ finału zostaną rozegrane w sobotę w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*