PGE Skra z mistrzem Azji i medalistami mistrzostw Europy!

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcie AVC

To była piękna niedziela dla PGE Skry Bełchatów. Milad Ebadipour z kadrą Iranu wywalczył mistrzostwo Azji, a Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz zostali brązowymi medalistami mistrzostw Europy!

To były ostatnie turnieje tegorocznego wyczerpującego sezonu reprezentacyjnego. Jako pierwszy w niedzielę mógł cieszyć się Ebadipour, który o godz. 11 czasu polskiego rozpoczął finałowy mecz mistrzostw Azji z Japonią. Kadra Iranu bardzo dobrze radziła sobie przez cały turniej, nie przegrała ani jednego meczu i swoją wysoką dyspozycję potwierdziła w najważniejszym ze spotkań. Zwycięstwo 3:0 dało Persom złoty medal i obronę tytułu sprzed dwóch lat!

Po południu na boisko wyszli natomiast reprezentanci Polski, którzy w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy grali z Serbią. Wśród biało-czerwonych byli Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, czyli siatkarze PGE Skry oraz nasi fizjoterapeuta Tomasz Pieczko oraz statystyk Robert Kaźmierczak. Głodni medalu Polacy wygrali bez straty seta i zdobyli brązowe medale!

Warto przypomnieć, że w kadrze Serbii znaleźli się natomiast trener Slobodan Kovac i atakujący Aleksandar Atanasijević.

Siatkarze dostaną kilka dni wolnego, a następnie stawią się w Bełchatowie i dołączą do kolegów, którzy przygotowują się do rozgrywek PlusLigi. Niewykluczone, że w komplecie zobaczymy drużynę podczas zaplanowanego na najbliższy weekend turnieju Giganci Siatkówki.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*