Mistrzostwa Polski Juniorek w lacrosse

Informacja prasowa Ladies Hussars Poznań tekst Marcin Basiński , Marek Stor

W najbliższy weekend, we Wrześni, odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lacrosse. Będzie to pierwszy tego typu turniej w historii tego sportu w naszym kraju.

Po zakończeniu tegorocznego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, w którym zwycięstwo po raz 4 odniosły zawodniczki Poznań Hussars Ladies, przychodzi czas na kolejne lacrossowe emocje. Na stadionie Victorii Września spotkają się juniorskie drużyny Walkirii Katowice, Poznań Hussars Ladies, Lax-Warriors Września oraz Żak Września, które powalczą o tytuł młodzieżowego Mistrza Polski.

Turniej rozegrany zostanie na nowych, olimpijskich zasadach. Boisko do gry jest w nich mniejsze, podobnie jak liczba zawodniczek na nim, kwarty są krótsze i trwać będą 8 minut każda, a drużyny mają 30 sekund na wyprowadzenie piłki ze swojej połowy i rozegranie akcji. Taki format ma uczynić lacrosse jeszcze bardziej dynamicznym i widowiskowym oraz pomóc mu dostosować się do wymogów olimpiady. Przypomnijmy bowiem, że latem tego roku lacrosse został ponownie sportem olimpijskim i zobaczymy go najprawdopodobniej na Igrzyskach w Los Angeles w 2028 roku.

Trzymamy kciuki za młode poznańskie zawodniczki i zachęcamy do kibicowania! Wszystkie chętne do gry dziewczyny odsyłamy natomiast na profile Poznań Hussars Ladies w mediach społecznościowych gdzie znajdą aktualne terminy treningów i dane kontaktowe.

Harmonogram Mistrzostw Polski Juniorek w lacrosse:

24 września, stadion ul. Kosynierów 1:

  • 17.30 Lax-Warriors Września – Żak Września

25 września, stadion ul. Kosynierów 1:

  • 10.00 Ladies Hussars Poznań – Żak Września
  • 11.00 Uroczystość otwarcia Mistrzostw
  • 11.30 AZS Walkirie Katowice – Lax-Warriors Września
  • 13.00 Żak Września – AZS Walkirie Katowice
  • 14.00 Lax-Warriors Września – Ladies Hussars Poznań
  • 15.30 Ladies Hussars Poznań – AZS Walkirie Katowice
  • 16.30 Uroczystość zakończenia Mistrzostw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*