Julia Stancelewska zadebiutowała w TAURON Lidze

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia  Krystian Janisz

Inauguracyjny mecz nowego sezonu nie był udany dla siatkarek wrocławskiego klubu. Pozytywnym akcentem tego spotkania może być natomiast debiut młodej siatkarki #VolleyWrocław, Julii Stancelewskiej. 17-latka po raz pierwszy w karierze zagrała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Julia Stancelewska talent siatkarki odziedziczyła dosłownie w genach. Jej tatą jest wielokrotny reprezentant Polski Jarosław Stancelewski, czyli jeden z najlepszych polskich środkowych na przełomie XX i XXI wieku. Karierę sportową rozpoczął w Ikarze Legnica. W czasie swojej kariery zdobył: dwa Mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów. Zgodnie z powiedzeniem „niedaleko pada jabłko od jabłoni”, Julia gra na tej samej pozycji co Jarosław Stancelewski. Młoda siatkarka postawiła już swój pierwszy krok w ekstraklasie siatkarskiej. Pozostaje życzyć tyle samo, albo i więcej sukcesów co jej tata.

Jeszcze to do mnie nie dociera. Kompletnie nie spodziewałam się, że to w meczu z IŁ Capital Legionovią Legionowo zadebiutuje na seniorskich parkietach. Wiadomo stres był ogromny. Jako jeszcze młoda zawodniczka powoli wchodzę w świat dorosłej siatkówki i ogromnie się cieszę, że mogę robić to z tak fantastyczną drużyną. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Pierwsze spotkanie za nami, teraz będzie już tylko lepiej – powiedziała 17-letnia Julia Stancelewska

Wróćmy jednak do początków. Przygoda Stancelewskiej z siatkówką zaczęła się osiem lat temu, gdy reprezentowała barwy NTSK Nysy. Pomimo młodego wieku już teraz może pochwalić się sporymi osiągnięciami. Od dwóch sezonów z sukcesami zasila szeregi juniorskiej drużyny #VolleyWrocław. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo województwa, a także awansowała z zespołem do półfinałów mistrzostw Polski w kategorii juniorek. W młodzieżowych rozgrywkach 2020/2021 jej dobra postawa na boisku została doceniona. Młoda siatkarka otrzymała tytuł MVP Dolnego Śląska juniorek. Stancelewska w rozgrywkach młodzieżowych gra z numerem 23 na koszulce. Taki sam wybrała w seniorskiej drużynie.

Julia Stancelewska to kolejna siatkarka z drużyn młodzieżowych #VolleyWrocław, która dostała szansę trenowania z seniorską drużyną. Dobrą postawę na treningach docenił trener Dawid Murek, dając szansę na debiut w TAURON Lidze. Przypomnijmy, w zeszłym sezonie to Joanna Chorąża stawiała swój pierwszy krok w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*