Lech Poznań wygrywa ze Skrą Częstochowa.

Źródło lechpoznan.pl tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

Lech Poznań wygrał ze Skrą Częstochowa 3:0 i awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

KKS Lech Poznań – Skra Częstochowa 3:0 (2:0) 

Bramki dla Lecha zdobyli ; Artur Sobiech 17′ , Barry Douglas 57′ , Antoni Kozubal 85′

Skład Lecha Poznań

Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Mateusz Skrzypczak, Antonio Milić, Barry Douglas – Radosław Murawski, Pedro Tiba (kapitan) – Michał Skóraś, Dani Ramirez, Filip Marchwiński – Artur Sobiech

Ławka rezerwowych: Bartosz Mrozek – Jakub Kamiński, Mikael Ishak, Bartosz Salamon, Joao Amaral, Nika Kvekveskiri, Antoni Kozubal, Adriel Ba Loua, Roko Baturina

MACIEJ SKORŻA (TRENER LECHA POZNAŃ):

– Osiągnęliśmy nasz cel, jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Polski, to było dla nas najważniejsze dzisiaj. W pierwszej jedenastce zagrali ci zawodnicy, którzy mniej występowali w tym sezonie, mieli szansę coś udowodnić i pokazać się. Rozliczamy ich z celu i z tego, że udało się awansować do 1/16 finału, zagraliśmy na zero z tyłu, zdobyliśmy trzy bramki. Cieszę się, że to pierwsze gole Artura Sobiecha i Antka Kozubala w Kolejorzu.

Nie oszukujmy się, to nie było porywające widowisko. Nie chcę za bardzo usprawiedliwiać, ale niełatwo się gra w zupełnie nowym zestawieniu, w zupełnie nowym składzie i pierwsze minuty były takie, że zawodnicy musieli się dotrzeć, co musiało trochę potrwać. Cieszyły mnie też fazy meczu – reakcja po stracie piłki, szybko oraz wysoko odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika. W tym ataku pozycyjnym mamy jeszcze sporo do zrobienia, bo przeciwko skomasowanej obronie, stojącej tak blisko „szesnastki” nie wykreowaliśmy jakoś dużo sytuacji, można było się spodziewać więcej okazji z naszej strony i bardziej gry na zaskoczenie przeciwnika, przyspieszenia. Najważniejsze było to, by awansować i dać szansę tym zawodnikom, którzy grali mniej.

ARTUR SOBIECH (NAPASTNIK LECHA POZNAŃ):

– Mieliśmy dziś zdecydowanie większe posiadanie piłki i dużo częściej stwarzaliśmy sobie sytuacje pod bramką Skry. Najważniejsze w rozgrywkach pucharowych jest to, żeby awansować i to się stało. Zmiennicy dostali szansę i praktycznie wszyscy pokazali się z dobrej strony. To zwycięstwo było zdecydowane i to my gramy dalej.

MATEUSZ SKRZYPCZAK (OBROŃCA LECHA POZNAŃ):

– Musieliśmy zrobić swoją robotę i wiedzieliśmy, że to od nas zależy, jak się ten mecz potoczy. Myślę, że graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy to spotkanie i w pełni zasłużenie wygraliśmy. Nikt się przed nami nie położy i trzeba było udowodnić swoją wyższość, co się udało.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*