Podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorek w Lacrosse

Informacja prasowa Poznań Hussars Ladies tekst Marcin Basiński , zdjęcia /PHL

W miniony piątek i sobotę we Wrześni rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorek w lacrosse. Zawodniczki Poznań Hussars Ladies po zaciętych meczach zajęły w nich 3 miejsce.

W swoim pierwszym spotkaniu Poznanianki zmierzyły się z drużyną Żak Września. Był to również ich pierwszy, oficjalny mecz rozegrany w nowej, olimpijskiej formule. Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie, w kolejnych minutach na prowadzenie wyszły zawodniczki z Poznania. Ich przewaga utrzymała się do samego końca, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 12:6. Dla Poznań Hussars Ladies bramki zdobywały: Kasandra Goszcz (6), Zuzanna Stasiak (2), Afrodyta Chadzinikolau (1), Jadwiga Zawieja (1), Wiktoria Krakowska (1) oraz Maja Skonieczna (1).

Kolejnymi przeciwniczkami poznańskiej drużyny był drugi zespół z wrzesińskiego liceum – Lax Warriors Września. Mecz ten od samego początku miał wysokie tempo, a piłka bardzo szybko przemieszczała się spod jednej bramki pod drugą. Do połowy meczu utrzymywał się wynik remisowy, a o wszystkim zadecydowała trzecia kwarta. Obie drużyny stwarzały sobie wiele dogodnych okazji, ale skuteczniejsze w ich wykończeniu okazały się zawodniczki z Wrześni, wychodząc na prowadzenie 10:5. Chcąc wrócić do gry i w ostatniej kwarcie powalczyć jeszcze o zwycięstwo, poznański zespół postanowił zaryzykować i zmienić ustawienie. Niestety to nie wystarczyło, aby odrobić straty, a mecz zakończył się wynikiem 17:7 dla Lax Warriors Września. Dla Poznań Hussars Ladies punktowały: Zuzanna Stasiak (4), Kasandra Goszcz (2), Wiktoria Krakowska (1).

Mecz ten kosztował Poznanianki bardzo wiele sił i emocji, a krótko po jego zakończeniu czekały już na nie ostatnie tego dnia rywalki – AZS Walkirie Katowice. Lepiej w to spotkanie weszły zawodniczki z Poznania, zdobywając pierwsze dwie bramki. Po dwóch kwartach wynik się jednak wyrównał, aby ostatecznie przechylić na korzyść Walkirii. Pomimo walki do samego końca Poznań Hussars Ladies przegrały ten mecz 10:7, zajmując tym samym 3 miejsce w całym turnieju. Bramki dla Poznania strzelały: Kasandra Goszcz (3), Zuzanna Stasiak (2), Afrodyta Chadzinikolau (1), Maja Skonieczna (1).

Skład Poznań Hussars Ladies: Amelia Cupa, Marianna Panek, Wiktoria Krakowska, Maja Cegłowska, Kasandra Goszcz, Zuzanna Stasiak, Maja Skonieczna, Urszula Zawieja, Jadwiga Zawieja, Roksana Szaj, Afrodyta Chadzinikolau. Trener: Marcin Basiński.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Lax Warriors Września
  2. AZS Walkirie Katowice
  3. Poznań Hussars Ladies
  4. Żak Września

Obsada sędziowska: Klaudia Majorczyk, Iga Sobolewska, Anna Walas.

Turniej ten był pierwszą okazją dla zawodniczek i fanów lacrosse, aby na własne oczy zobaczyć i zagrać według nowych, olimpijskich zasad. O ile dla kibiców jest to jeszcze atrakcyjniejsza forma, o tyle od drużyn wymagała będzie pewnych zmian i dostosowania się. Poznań Hussars Ladies wracają zatem do treningów, a już w najbliższą sobotę zapraszają na turniej Pucharu Polski, który od godziny 10:00 rozpocznie się na stadionie TKKF. Zachęcamy do przyjścia i dopingowania!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*