Rozpoczynamy nowy sezon TAURON Ligi!

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcia

Nasz zespół rozgrywki ligowe w sezonie 2021/22 zainauguruje 2 października w Rzeszowie. Pierwsze domowe spotkanie to z kolei 11 października i mecz z Volleyem Wrocław.

Względem poprzedniego sezonu doszło u nas do sporej liczby zmian. Swoje kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Sylwia Kucharska, Emilia Mucha i Oliwia Bałuk. Z czego Oliwia po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym postanowiła zmienić pozycję z przyjmującej na libero i w takiej roli będziemy mogli oglądać ją w przyszłym sezonie.

Drużynę uzupełniła grupa zawodniczek z doświadczeniem na parkietach TAURON Ligi: przyjmująca Ewelina Żurowska (8 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej), środkowe Justyna Łukasik (4 medale Mistrzostw Polski i 2 Puchary Polski) i Ewa Kwiatkowska (3-krotna medalistka Mistrzostw Polski), rozgrywająca Natalia Gajewska (brązowa medalistka Mistrzostw Polski). W zespole pojawiły się również perspektywiczne zawodniczki zarówno występujące w poprzednim sezonie na parkietach TAURON Ligi (Karolina Drużkowska), jak i wyróżniające się na poziomie I ligi (Aleksandra Dudek, Oriana Miechowicz, Aleksandra Cygan czy Kinga Wysokińska).

Zespół w swoim czwartym sezonie w Kaliszu poprowadzi trener Jacek Pasiński, II trenerem będzie pracujący przez ostatnie kilka lat w Grocie Budowlanych Łódź Adam Czekaj, natomiast statystykiem naszego zespołu będzie Szymon Rachwalski.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska
Atakujące: Monika Gałkowska, Oriana Miechowicz
Środkowe: Justyna Łukasik, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Cygan
Przyjmujące: Ewelina Żurowska, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska, Aleksandra Dudek
Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Transfery do klubu: Natalia Gajewska (BKS BOSTiK Bielsko-Biała), Oriana Miechowicz (Enea Energetyk Poznań), Justyna Łukasik (E.Leclerc MOYA Radomka Radom), Ewa Kwiatkowska (Libero VIP Aleksandrów Łódzki), Aleksandra Cygan (AZS Politechnika Śląska Gliwice), Ewelina Żurowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Karolina Drużkowska (BKS BOSTiK Bielsko-Biała), Aleksandra Dudek (MKS SAN-Pajda Jarosław), Kinga Wysokińska (Częstochowianka Częstochowa)

Transfery z klubu: Ewelina Polak (BKS BOSTiK Bielsko-Biała), Julia Szczurowska (Grot Budowlani Łódź), Monika Ptak (brak), Karolina Bednarek (brak), Zuzanna Szperlak (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Magdalena Damaske (IŁ Capital Legionovia Legionowo), Marta Budnik, Julia Papszun (obie Częstochowianka Częstochowa), Aleksandra Gromadowska (Volley Wrocław), Justyna Łysiak (Grot Budowlani Łódź), Julia Mazur (BKS BOSTiK Bielsko-Biała)

Okres przygotowawczy rozpoczął się 21 lipca, prawie cztery miesiące po wygranym przez nasz zespół meczu o 7 miejsce z IŁ Capital Legionovią Legionowo (3:2) kończącym ubiegły sezon TAURON Ligi. Na początku obok pracy na siłowni istotnym elementem treningów była gra na boiskach plażowych. I to nie tylko ze względu na ładną pogodę i „rozruch” przed siatkówką halową. Już drugi rok z rzędu rozegrany został turniej Pre-Zero Grand Prix PLS, w którym udział wzięły czołowe zespoły halowe w Polsce, zarówno z najwyższych lig męskich jak i żeńskich. Rywalizacja była pewnego rodzaju połączeniem rozgrywek halowych i plażowych, bo na boisku w trakcie meczu przebywały po 4 siatkarki każdego z zespołów.

Turnieju w Gdańsku zaczęliśmy od od dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonaliśmy w tie-breaku LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2-1, następnego dnia wygraliśmy również z Budowlanymi Łódź 2-0. Niestety po porażce z Volleyem Wrocław trzeciego dnia turnieju mecz ćwierćfinałowy musieliśmy rozegrać zaledwie po kilku godzinach. Tam ponownie trafiliśmy na zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego i kolejny raz kibice zgromadzeni na LOTOS Stadionie Letnim mogli oglądać bardzo emocjonujące widowisko. Niestety w tie-breaku tym razem lepszy okazał się zespół LOS Nowy Dwór, który ostatecznie zajął 2 miejsce w turnieju. Na szczególną uwagę zasługiwał wyczyn Oli Dudek, która właśnie w meczu 1/4 finału w ciągu trzech setów zdobyła aż 34 punkty, co było najlepszym wynikiem drugiej edycji Pre-Zero Grand Prix.

Po powrocie z Gdańska wróciliśmy na stałe do halowej rzeczywistości spokojnie przygotowując się do sezonu 2021/22. Pierwszy halowy sparing rozegraliśmy równy miesiąc po rozpoczęciu przygotowań, 21 sierpnia podejmując we własnej hali beniaminka TAURON Ligi, UNI Opole. Łącznie rozegraliśmy 12 meczów kontrolnych tak w ramach pojedynczych sparingów, jak i podczas dwóch turniejów w których braliśmy udział: IX Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej we Wrocławiu i 11. Ogólnopolskim Turnieju im. Tadeusza Ząbka w Świdnicy.

Sparingi przed sezonem 2021/22
22.09, Grot Budowlani Łódź – MKS Kalisz 2:2

18.09, Volley Wrocław – MKS Kalisz 3:0

17.09, Schwarz-Weiss Erfurt – MKS Kalisz 2:3

12.09, MKS IgnerHome Volley Świdnica – MKS Kalisz 0:3

11.09, MKS Kalisz – Joker Świecie 2:3

10.09, Volley Wrocław – MKS Kalisz 3:0

8.09, UNI Opole – MKS Kalisz 1:3

02.09, MKS Kalisz – Joker Świecie 2:1

27.08, ŁKS Commercecon Łódź – MKS Kalisz 3:2

26.08, Grot Budowlani Łódź – MKS Kalisz 1:4

25.08, MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

21.08, MKS Kalisz – UNI Opole 5:1

Pre-zero Grand Prix (turniej siatkówki plażowej, 29.07 – 01.08, Gdańsk)

31.07, MKS Kalisz – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2

31.07, MKS Kalisz – Volley Wrocław 0:2

30.07, Grot Budowlani Łódź – MKS Kalisz 0:2

29.07, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Kalisz 1:2

Nowy sezon zainaugurujemy w Rzeszowie trudnym meczem na parkiecie wicemistrzyń Polski. Z Developresem rywalizowaliśmy w poprzednim sezonie aż czterokrotnie wygrywając jedno ze spotkań (domowy mecz w pierwszej rundzie). Spotkaliśmy się również w pierwszej rundzie play-offów, gdzie chociaż faworytki awansowały dalej, w pierwszym meczu serii, na własnym parkiecie musiały się bardzo mocno napracować, żeby odnieść zwycięstwo. Na pierwszy domowy mecz naszego zespołu kibice będą musieli poczekać do 9 października, kiedy w hali Kalisz Arena podejmiemy Volley Wrocław.

Pierwsze mecze nowego sezonu TAURON Ligi
02.10, g. 17:00 Developres Bella Dolina Rzeszów – MKS Kalisz
11.10, g. 20:30 Volley Wrocław – MKS Kalisz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*