Energa Basket Liga Biuro Prasowe TOP10 4. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 4. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 4. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2021/2022.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Maurice Watson MVP 4. tygodnia EBL

Maurice Watson z Twardych Pierników Toruń został wybrany najlepszym zawodnikiem 4. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Twarde Pierniki Toruń rozegrały swój pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2021/22 Energa Basket Ligi i nie zawiodły – pokonały GTK Gliwice 99:85. Kolejny rewelacyjny mecz rozegrał Maurice Watson. Amerykanin tym razem zdobył 25 punktów (9/13 z gry), 14 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty, co złożyło się na eval 40.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

Najlepsza piątka 4. tygodnia EBL

Maurice Watson, Erick Neal, Marek Klassen, Brandon Young, Kavell Bigby-Williams – to najlepsza piątka 4. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Twarde Pierniki Toruń rozegrały swój pierwszy mecz przed własną publicznością i nie zawiodły – pokonały GTK Gliwice 99:85. Kolejny rewelacyjny mecz rozegrał Maurice Watson. Amerykanin tym razem zdobył 25 punktów, 14 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty, co złożyło się na eval 40.

PGE Spójnia zaskoczyła ostatnio w stolicy! Stargardzianie pokonali Legię Warszawa 86:84, a rzut na zwycięstwo trafił Erick Neal. Amerykanin w całym meczu zdobył 26 punktów (4/7 za trzy), 5 asyst, 4 zbiórki i przechwyt, co przełożyło się na eval na poziomie 24.

Zespół ze Słupska zaskakuje w Energa Basket Lidze! Grupa Sierleccy Czarni ponownie odrobili wszystkie straty i okazali się lepsi od mistrzów Polski – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 88:80. Za to spotkanie warto wyróżnić Marka Klassena. Kanadyjczyk zdobył 25 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst i 2 przechwyty (eval 23).

Trefl zapewnił swoim kibicom sporo emocji. W samej końcówce Brandon Young trafił jednak trójkę i dzięki temu sopocianie wygrali z Polskim Cukrem Pszczółką Start Lublin 73:70. Rozgrywający zakończył spotkanie z 17 punktami, 6 asystami, 4 przechwytami i 3 zbiórkami (eval 23).

Kavell Bigby-Williams jest bardzo ważnym zawodnikiem niepokonanego w tym sezonie Anwilu. Zespół z Włocławka tym razem był lepszy od Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz 77:58, a środkowy zdobył 9 punktów, 7 zbiórek oraz 4 bloki, co przełożyło się na eval 15.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*